Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 16:02
bude posila? nová sezóna

Mistrovská Slavia zahájila přípravu: Nechyběla ani ukrajinská hvězda!

Ruslan Rotan
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté pražské Slavie se sešli k letní přípravě na následující sezónu. V kabině přitom obhájci titulu přivítali nejen posily Jakuba Jugase a Jakuba Hromadu, ale i řadu dalších zajímavých jmen včetně ukrajinského finalisty Evropské ligy.

Slavia zahájila přípravu na novou sezónu i s ukrajinským záložníkem Ruslanem Rotaňem. Pětatřicetiletý kapitán Dněpropetrovsku je v pražském klubu na týdenní zkoušce. Na setkání s novináři to uvedl trenér Jaroslav Šilhavý.
 

Rotaň během kariéry kromě tříleté epizody v Dynamu Kyjev nastupoval pouze za Dněpropetrovsk, se kterým v sezoně 2014/2015 postoupil do finále Evropské ligy, "Je to velice zkušený hráč, jako kapitán reprezentace toho má hodně za sebou. A i ve svém věku vykazuje výkonnost. Ode dneška je tady na týdenním testu a podíváme se na něj," řekl Šilhavý.
 

Vedle ukrajinského veterána se v Edenu hlásili také hráči z devatenáctky Pavel Bucha s Janem Vejvarem. Šanci v přípravě dostane i jednadvacetiletý kamerunský stoper Olivier Kingue a devatenáctiletý chorvatský útočník Petar Musa, které Slavia na jaře testovala v juniorce.

Chyběli naopak reprezentanti Jiří Pavlenka, Per Egil Flo, Jaromír Zmrhal, Milan Škoda a Simon Deli. Podle výsledků na mistrovství Evropy hráčů do 21 let se k týmu připojí Tomáš Souček s Jaroslavem Mihalíkem, zatímco Michael Ngadeu reprezentuje Kamerun na Poháru FIFA.

ČTK TN.cz