Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2017 18:09
spanilá jízda udělali radost

Mistři světa z Čech? Nadšenci i ten, co prodával fotbalové zápasy

Mistři světa v malém fotbalu 2017
Zdroj: facebook
Mistři světa v malém fotbalu 2017

Fotbal, vítězství nad Španělskem, Brazílií i Argentinou, Češi jsou mistři světa! Ne, to není fantazie, ale fakt. Mluvíme o mini fotbalu, ve kterém na hřišti proti sobě stojí 5 hráčů a brankář a který je v Česku tolik populární.

Malý fotbal, na mezinárodní scéně zvaný mini fotbal, má v České republice tradici třeba i díky věhlasné Hanspaulce. Ale nejsou to dnes jen hráči z pražských klubů, kteří by tvořili národní tým. Naopak, kapitánem reprezentace je rodák z Velkých Pavlovic Patrik Levčík, který zažil třetí ligu v Břeclavi, ale nakonec dostal přednost malý fotbal.


Důvodem, proč jsou tihle fotbalisté skoro neznámí, je fakt, že nejsou profesionálové. Z národního týmu, který se pyšní titulem mistrů světa hraje nejvýš Ondřej Paděra, a to MSFL za Hodonín.

Mostecký malý fotbal a Ondřej Bíro
Zdroj: facebook Mostecký malý fotbal a Ondřej Bíro

Takže proto tyhle kluky vlastně možná ani neznáte. A slyšeli jste zřejmě jen o jednom z nich. Nejznámějším mistrem světa z českých fotbalistů v malém fotbale je Ondřej Bíro. A to ne kvůli tomu, že to jako mladý supertalent zkoušel kdysi dávno v pražské Spartě. Naopak, známý je hlavně kvůli zapletení do korupční fotbalové aféry a prodávání zápasů... Bohužel.


A z týmu soupeřů? Výsledky 10:0 s Argentinou nebo 7:0 s Francií vypadají podezřele. Že by tyto vyspělé fotbalové země vyslaly na světový šampionát nějaké zoufalce? Až tak pravda to není . Za Francii například nastoupil Omar Belbachir, který má za sebou angažmá ve druhé francouzské lize. Je ale pravda, že posledních 5 let už hraje jen na pohodu právě malý fotbal.

Omar Belbachir
Zdroj: facebook Omar Belbachir

Čechům titul mistrů světa nikdo nevezme. Druhý ročník světového šampionátu vyhráli svěřenci trenérů Radka Pokorného a Stanislava Bejdy v Tunisku zcela suverénně a vylepšili dva roky staré páté místo.


Soupiska české reprezentace v malém fotbale – mistři světa 2017

Brankáři:

1 Jaroslav Bellada
20 Ondřej Bíro

Obránci:
2 Jan Rosůlek
4 Tomáš Režný
5 Michal Uhlíř Kapitán
6 František Hakl

Záložníci:
3 Jiří Novák
8 Patrik Levčík
10 Jakub Polák
12 Jan Koudelka
13 Michal Salák
14 Tomáš Kounovský

Útočníci:
7 Daniel Kavka
9 Ondřej Paděra
11 Stanislav Mařík

Cesta za zlatem:
Česko - Francie 7:0
Česko – Austrálie 5:1
Česko – Argentina 10:0
Česko – Brazílie 3:1
Česko – Maďarsko 1:0
Česko – Španělsko 3:1
Česko – Mexiko 3:0

ram TN.cz