Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.10. 2015 13:12
video velký podvod

Místo medaile dostal želízka! Maratonce zatkli v cíli závodu

Zdroj: YouTube.com
Témata:

Na velké problémy si zadělal běžec na dlouhé tratě Julius Njogu. Keňský maratonec obsadil v domácím závodě druhé místo, po pár minutách slávy ale přišlo rychlé vystřízlivění. Přímo v cíli jej totiž zatkla policie pro podezření z podvodu.

Vše se událo během závodu v keňském hlavním městě Nairobi. Cílem jako první proběhl domácí závodník Joshua Kipkorir. Krátce po něm po rovince dobíhal další borec následován právě Njogem. Jenže ten najednou jako by chytil druhý dech a bez potíží soupeře přesprintoval.

 

V cíli se tak mohl radovat z druhého místa a prémie 7 000 dolarů (téměř 172 tisíc korun). Radost mu však dlouho nevydržela. Pořadatelům se totiž nezdál právě závodníkův doběh. Njogu totiž nejevil absolutně žádné známky únavy, na čele neměl dokonce ani krůpěj potu. A to je po absolvování více než dvaačtyřicetikilometrové tratě krajně podezřelé.


 

Pozornému řediteli závodu totiž neušlo, že osmadvacetiletý běžec po celou dobu nebyl ve vedoucí skupince a ocitl se v ní až v závěrečné fázi. Závodník teď nejen, že přišel o medaili a tučnou odměnu, ale má na krku i policii, která jej vyšetřuje kvůli podvodu.
 

TN.cz