Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 8. 2018
Hokej Humboldt Broncos

Děsivé FOTO: Takhle dnes vypadá místo, kde zemřelo 10 hokejistů!

Humboldt Broncos
Zdroj: Humboldt Broncos (Twitter)

Všichni to jistě mají ještě v paměti. 6. dubna 2018 zemřelo celkem patnáct lidí v týmovém autobusu hokejového klubu Humboldt Broncos při cestě na zápas. Deset z těch, kteří nepřežili, byli mladí hokejisté. Na sociálních sítích se objevily fotky místa, kde k tragické nehodě došlo. Ze snímků běhá mráz po zádech…

Osudného dne mířil autobus s hokejisty Humboldt Broncos, což je kanadský tým hráčů do 20 let, který hraje nižší soutěž, na zápas play off do města Nipawin. Do cíle zbývalo třicet kilometrů, jenže došlo ke srážce autobusu s kamionem. Celkem deset hráčů nehodu nepřežilo a spousta dalších má trvalé následky.

 

Na místo nehody stále jezdí mnoho lidí a pokládají tam všechno možné. Pod černým křížem, na kterém je nápis HumboldtStrong (v překladu "silný Humboldt") můžete vidět mnoho plyšáků, hokejek, vlajek, kytek, ale i repliku Stanley Cupu.

 

15

GALERIE: Místo, kde zemřeli hráči Humboldt Broncos

Zdroj: Twitter

Místo, kde zemřeli hráči Humboldt Broncos

Hodnocení:

 

Jsou to snímky, ze kterých běhá mráz po zádech. Opuštěné místo plné všech těch vzpomínkových předmětů připomíná hokejových hřbitov. I město Humboldt po dubnové tragédii dlouho připomínalo město duchů. Teď se všichni snaží na to nejhorší zapomenout a chtějí být jen silnější.

 

 

Tým Humboldt Broncos bude fungovat i nadále. Povede ho jako hlavní trenér bývalý obránce Lva Praha Nathan Oystrick. Jediným hráčem, který seděl v autobuse a přežil a za Broncos bude hrát i v další sezoně, je sedmnáctiletý útočník Zach McIntyre.

lju TN.cz