Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2017 18:04
galerie prostě derby

Chuligáni řádili v Opavě! Padesát zadržených, několik lidí zraněno

Zdroj: AKTU.cz

Fotbalové derby Opavy s Baníkem Ostrava ani tentokrát nemohlo proběhnout hladce. Prestižní duel z čela druholigové tabulky si totiž vybrali chuligáni k drsným střetům i s policisty. Konflikty se nakonec neobešly bez zraněných, policie zadržela padesát výtržníků.

Vše začalo už na ostravském nádraží při odjezdu vlaku do Opavy. Chuligáni z Baníku totiž využili k přesunu na hřiště soupeře vlak. Opava pak viděla i pochod "baníkovců" městem a za tribunami pak došlo ke střetu táborů.

14

GALERIE: Střety fanoušků Baníku a Opavy před zápasem v Opavě

Zdroj: AKTU.cz

Střety fanoušků Baníku a Opavy před zápasem v Opavě - 3

Hodnocení:

Zatímco příznivci Slezského FC na tribunách vytvořili choreo, skandování Chacharů, tedy příznivců Baníku se ozývalo z prostoru za tribunami. Policisté totiž chuligány na stadion nepustili a hlídali radikální příznivce v prostoru za stadionem.


Pro zápas Opavy s Baníkem byla kapacita Městského stadionu snížena na 5690 míst a domácí fanoušci rychle vykoupili všechny vstupenky. Baník dostal k dispozici jen 340 vstupenek, což ostravské příznivce naštvalo. Přesto se do Opavy vydali a chtěli povzbuzovat svůj tým z prostoru za tribunami.

Chuligáni pochodují Opavou
Zdroj: hooligans.info Chuligáni pochodují Opavou

I kvůli poslednímu vzájemnému duelu, při kterém vnikli chuligáni na hrací plochu, bylo utkání vyhodnoceno jako vysoce rizikové. V akci jsou stovky těžkooděnců a Opava připomíná město ve válce.
 

Výtržnosti chuligánů se neobešly bez zranění, záchranáři ošetřili několik zraněných, policisté zadrželi na pět desítek výtečníků.
 

A jak to dopadlo na hřišti? Kraloval Baník, který vyhrál díky brance Mičoly ze 79. minuty 1:0.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HRDINA, NEBO ŠÍLENEC? Až zjistíte, co tento muž udělal po brutálním napadení medvědem, budete v šoku!

Šílený útočník krutě znetvořil nádhernou modelku! I přesto je dnes hvězdou přehlídkových mol

ram AKTU.cz