nova sport vc německa

Márquez vyhrál v Německu už osmkrát v řadě. Češi jsou bez bodů

Jakub Kornfeil
Zdroj: facebook

Český motocyklista Jakub Kornfeil nedosáhl na body ve Velké ceně Německa. Skončil na osmnácté příčce a v této sezóně tak zatím bodoval pouze v jednom závodě. Na okruzích už popáté v tomto ročníku vládl Joan Mir. Nebodoval ani další český zástupce, Karel Abraham v MotoGP skončil sedmnáctý.

Královskou třídu v devátém závodě sezony opanoval španělský mistr světa Marc Márquez, který v německé Grand Prix nenašel přemožitele osmým rokem po sobě. Popáté triumfoval v MotoGP, předtím dvakrát vyhrál v Moto2 a v roce 2010 začala jeho tamní neporazitelnost vítězstvím ve stopětadvacítkách. Druhý primát v sezoně ho navíc vynesl ze čtvrtého místa do čela průběžného pořadí MS s pětibodovým náskokem na krajana Mavericka Viňalese.

K radosti domácích diváků skončil druhý Jonas Folger, který v nováčkovské sezoně v nejsilnější třídě vybojoval premiérové umístění na stupních vítězů. Dosud bylo jeho maximem šesté místo.

Abraham po startu z 20. místa zpočátku figuroval ve třetí desítce. Postupně se pak posouval vpřed, ale nakonec zaznamenal nejhorší umístění v sezoně v dokončeném závodě. Ještě se mu letos nepodařilo bodovat ve třech závodech za sebou, dělila jej od toho sekunda a půl.

Kornfeil v devátém závodě sezony poosmé nebodoval. Sice se prakticky neustále držel ve velké skupině závodníků bojujících o šesté místo, ale pohyboval se v ní na hraně elitní patnáctky a v úplném závěru se propadl na její chvost. Za bodovaným umístěním zaostal Kornfeil o 26 setin, jeho nejlepším výsledkem v sezoně zůstává 11. příčka z květnového závodu ve Francii.

Pátý letošní triumf v Moto3 vybojoval lídr MS Joan Mir ze Španělska. Zvítězil před Italem Romanem Fenatim a vede před ním šampionát už o 37 bodů. Fenati na druhém místě průběžné klasifikace vystřídal Španěla Árona Caneta, který po pádu nedokončil.

Ve třídě Moto2 byl pošesté v sezoně nejrychlejší Ital Franco Morbidelli a pořadí MS vede také s náskokem 37 bodů.