Aktualizováno 16.4. 2017 17:32
gratulace skvělý výkon

Milion v kapse! Markétě je 17 let a už vyhrála profi turnaj v Bielu

Markéta Vondroušová

Markéta Vondroušová to dokázala! Teprve sedmnáctiletá česká tenistka dokázala vyhrát turnaj okruhu WTA ve švýcarském Bielu a připsala si na své konto více než milion korun! K triumfu se přitom musela propracovat až z kvalifikace!

Vondroušová ve finále porazila za necelou hodinu a tři čtvrtě o čtyři roky starší Estonku Anett Kontaveitovou 6:4, 7:6.

Bývalá juniorská světová jednička přitom absolvovala teprve druhý turnaj WTA v kariéře. Díky vítězství získá i prémii 43 tisíc dolarů (více než milion korun), což je více, než dosud vydělala celkem.

Vondroušové dnes stačil k zisku prvního setu jediný brejk, zatímco sama odvrátila devět brejkbolů. V úvodu druhé sady sice o servis poprvé v utkání přišla, ale ztrátu hned vzápětí dohnala.

Za stavu 5:6 nabídla 99. hráčce žebříčku i díky třem dvojchybám dva setboly, ale oba odvrátila a poslala set do tie-breaku. V něm levoruká hráčka čelila dalším dvěma setbolům, ale nakonec proměnila hned první mečbol.

Sokolovská rodačka, jež se před pár dny dočkala premiérové pozvánky do českého fedcupového týmu pro semifinále v USA, vyřadila v hlavní soutěži prvního ročníku turnaje mimo jiné krajanky Kristýnu Plíškovou i nejvýše nasazenou Barboru Strýcovou. Ve Švýcarsku vyhrála všech osm utkání a letošní zápasovou bilanci ve dvouhře si upravila na 40 výher z 44 zápasů.