Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.9. 2016 13:13
fotbalový kouzelník díky legendo

Miláček davů, co zesměšnil i Petra Čecha. Legenda končí kariéru!

Ronaldinho
Zdroj: Profimedia

Kdo by ho neznal. Fotbalový kouzelník, miláček davů a neuvěřitelný brazilský technik Ronaldinho oznámil, že ukončí kariéru. Šestatřicetiletý Brazilec řekl, že tato sezona je jeho poslední a po jejím konci už nebude s fotbalem pokračovat.

Celým jménem Ronaldo de Assis Moreira, ale všichni ho znali jako Ronaldinha. S fotbalem začínal v rodné Brazílii v dresu Grémio Porto Alegre. Zanedlouho ale započal svoji evropskou štaci ve francouzském PSG, Barceloně a později i AC Milán.

 

Největší úspěchy sbíral v dresu Barcelony pod vedením Franka Rijkaarda, kde tvořil nezastavitelnou dvojici s Kameruncem Samuelem Eto'oem. S katalánským velkoklubem několikrát triumfoval na domácí scéně a v roce 2006 i ve slavné Lize mistrů.

 

Ronaldinho
Zdroj: Profimedia S Barcelonou zažil Ronaldinho své největší úspěchy.

 

Vzpomínáte si na rok 2005 a odvetný zápas osmifinále Ligy mistrů? Kdo by si to nepamatoval. Barcelona přijela na Stamford Bridge, aby zkomplikovala Chelsea cestu do čtvrtfinále.

 

Bežela 38. minuta utkání a míč se dostal k Ronaldinhovi, který byl zrovna před šestnáctkou. Brazilec ale nikomu nenahrál, doslova zatančil a pak? Potom předvedl jeden z nejgeniálnějších kopů v historii fotbalu a míč poslal za záda bezmocného Petra Čecha.

 

Takhle Ronaldinho překonal brankáře Petra Čecha VIDEO:

 

Těch momentů ale bylo daleko víc. Fotbalový kouzelník, jak mu celý svět říkal, dokázal na hřišti neuvěřitelné věci a právem v roce 2005 nad hlavu zvedl Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa.

 

Ronaldinho
Zdroj: profimedia.cz Na fotce s mladým Lionelem Messim.

Jenže jeho kličky zpomalily a pomalu vyhasínala i jeho hvězda. V roce 2011 opustil Evropu, aby se vrátil do rodné Brazílie, kde si zahrál za Flamengo a Atlético Mineiro. Pak ještě krátká epizoda v mexickém Querétaru následovaná návratem do brazilského Fluminense. Ale už to prostě nebylo ono...

 

Konec kariéry si zubatý smíšek naplánoval na konec sezony. Co s ním bude dál? Asi toho bude víc, ale letos už podepsal smlouvu s Barcelonou, kde by měl působit jako ambasador, takže o něm ještě určitě uslyšíme.

 

Díky za všecho!

mm TN.cz