Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 00:14
šipky premier league darts

Mighty Mike zkazil Barneymu oslavu, Taylor ukázal úžasný obrat!

Phil Taylor
Zdroj: Profimedia

O postup do finálové fáze při své poslední účasti v Premier League usiluje Phil Taylor. Od čtvrté míčky jej přitom dělil jediný bod. Proti němu ale stál průběžně třetí Gary Anderson. A u terče se tentokrát děly velké věci.
 

V hlavní roli však v prvních lezích rozhodně nebyl Taylor, tomu naopak na rozdíl od Andersona nepřály šipky a štěstí a zanedlouho byl ve ztrátě 0:4. To by ale nebyl nejzkušenější šipkař ve startovním poli, kdyby zápas za tohoto zdánlivě rozhodnutého stavu zabalil. Naopak se ukázalo kouzlo tohoto sportu, v němž si až do posledních hodů nemůže být nikdo ničím vůbec jistý.

Pátým legem, který zavřel dvanáctou šipkou, zatímco Anderson měl na kontě ještě více než stovku bodů, odstartoval Taylor doslova spanilou jízdu. Při servisu soupeře mu poté stačilo šipek dokonce jedenáct a suverénní byl i nadále. Nástřely vysoko nad stovku předváděl se železnou pravidelností a brzy čtyřbodovou ztrátu dohnal.
 

Zbytek duelu už byl vyrovnanější, Taylor si občas mezi skvělými pokusy vybral i slabší chvilku, přesto ovládl i další tři legy a dokonal famózní obrat.

msl TN.cz