Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 00:14
šipky premier league darts

Mighty Mike zkazil Barneymu oslavu, Taylor ukázal úžasný obrat!

Phil Taylor
Zdroj: Profimedia

Padesáté narozeniny neoslavil Raymond van Barneveld podle svých představ, v nizozemském derby totiž v Belfastu nestačil na Michaela van Gerwena. To více se dařilo Philu Taylorovi, který proti Garymu Andersonovi předvedl velký zvrat. Vůbec největší hvězdou večera ale byl Dave Chisnall.

Už jen čtyři kola zbývala před čtvrtečním kláním do konce druhé fáze šipkařské Premier League. Bylo tedy jasné, že v Belfastu uvidíme boj o každou šipku. Hned na úvod přišla bitva dvou šipkařů, kteří na tom zatím příliš dobře nejsou. Dave Chisnall byl průběžně osmý, o dvě příčky výše se nacházel Adrian Lewis.
 

Ten na postupové čtvrté místo ztrácel jediný bod, navíc si chuť spravil minulý týden v Liverpoolu, kde sklidil potlesk vestoje za první devítku v letošním ročníku Premier League. A fanoušci šipek si jistě vzpomenou na loňskou zastávku Premier League v severoirské metropoli. Ano, právě zde se povedl před rokem Lewisovi stejný kousek, kdy zavřel na devět šipek.

Jenže není každý den posvícení. Lewis to naplno pocítil právě ve čtvrtek večer, kdy byl od začátku utkání horším z obou šipkařů a brzy prohrával 3:0, když Chisnall během úvodních tří legů nasázel tři stoosmdesátky. V dalším průběhu pak sice tři šedesátky v jednom nástřelu trefil už jen jednou, ale spolehlivost na servisu, který poprvé a naposledy ztratil až za stavu 6:2, mu stačila k poměrně hladkému vítězství.

msl TN.cz