Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.1. 2017 23:43
nova sport další velké vítězství

"Mighty Mike" uzavřel hattrick! Van Gerwen znovu ovládl Masters

Michael van Gerwen ovládl Masters
Zdroj: Profimedia, ProSports/REX/Shutterstock

Michael Van Gerwen potvrdil svou dominanci ve světě šipek. V Milton Keynes ovládl Masters, když ve finále přehrál tradičního rivala Garyho Andersona. Prestižní turnaj tak vyhrál potřetí za sebou

Finálový večer měl v Milton Keynes jasného krále. A nebyl jím nikdo jiný než současný vládce světových šipek Michael van Gerwen.
 

Ve čtvrtfinále s přehledem přehrál Mensura Suljovice 10:4, aby pak v semifinále změřil síly s Adrianem Lewisem. Druhou dvojici v boji o finálový zápas tvořil Phil Taylor, jenž během turnajového víkendu oznámil, že se po této sezóně rozloučí s kariérou, a Gary Anderson.
 

A mohl to být pro Taylora velký večer. Nad Andersonem totiž vedl už 9:7, ale světová dvojka nakonec dokázala v dramatickém duelu husarský kousek. Anderson skóre otočil a po výsledku 11:9 si vybojoval účast v boji o titul.

Ta neutekla ani van Gerwenovi. Nizozemec měl s Lewisem o poznání lehčí práci, povolil mu jen pět bodů.
 

To finále nabídlo o poznání vypjatější bitvu, než byl semifinálový duel van Gerwena s Lewisem. V poslední době již tradiční rival prostovlasého světového šampióna totiž hodně vzdoroval, a to i přes to, že hned při první příležitosti přišel o bod při vlastním podání. Hned vzápětí ale dokázal soupeři Anderson stejně oplatit a snížil na 2:1. Pak ale van Gerwen zabral, rychle vyhrál čtvrtý set, vzápětí i ten další a šel do trháku.
 

Pak se dlouho ani jeden ze šipkařů nemohl dočkat brejku, až se ve dvanácté hře podařilo van Gerwenovi zavřít na 130 bodů a vedl už 8:4. Anderson ale neřekl poslední slovo, hned si vzal brejk zpátky, pak vyhrál svou hru a bylo to opět jen o dva body. V patnácté hře ale "Létajícímu Skotovi" šipky tam, kam potřeboval, nelétaly, naopak van Gerwen dominoval - 9:6.

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia, ProSports/REX/Shutterstock

Anderson dokázal ještě snížit, poslední dvě hry pro sebe ale získal Nizozemec, přičemž v té osmnácté na nic nečekal, zkušeně zavřel na 121 a mohl začít slavit.
 

Po letech 2015 a 2016 se tak sedmadvacetiletý rodák z Boxtelu raduje z vítězství na Masters už potřetí za sebou a na své konto si připisuje 60 tisíc liber.

Gary Anderson bude mít šanci na odplatu ale velmi brzy. Už ve čtvrtek 2. února totiž začíná další ročník šipkařské Premier League a hned první kolo svede dohromady právě dva nejlepší borce současnosti. Jak očekávaný duel dopadne, můžete sledovat i vy na NOVA Sport 2 a VOYO.

msl TN.cz