Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2017 12:38
nova cup 2017

MetaXtren Krkonoše nabídne skvělou trasu a lákavé ceny

Nova Cup 2017 Krkonoše
Zdroj: TV Nova

Pátý díl cyklistického seriálu horských kol pro širokou veřejnost NOVA CUP míří do Harrachova, známého turistického centra zimních radovánek zvaného také jako „krkonošská perla“.

Závod metaXtren Krkonoše se uskuteční v biatlonovém areálu, respektive Sportovním klubu policie známém jako „Kolečko“, kde se v zimě konají významné sportovní akce jako je například Český pohár v biatlonu.

 

Program bude bohatý, když jsou pro účastníky připraveny celkem čtyři trasy různých délek i náročnosti. Pro děti jsou tradičně připraveny dětské závody, jež odstartuje samotný král hor, Krakonoš.

 


Avšak tím nejsledovanějším závodem bude trasa Extreme, jenž se se svojí délkou 165 kilometrů a převýšením 5.182 metrů řadí k nejnáročnějším v České republice. Trasa vede z Harrachova do Bikeparku v Rokytnici nad Jizerou a Špindlerova Mlýna přes Svatého Petra na nejvyšší bod závodu, kterým je Petrova bouda ve výšce 1.288 metrů. Poté jezdci míří do Polska, kde navštíví Wysoki Kamien, Singltrek Zajecznik a pramen Jizery, odkud se vrací zpět do Harrachova.

 

16

GALERIE: Nova Cup 2017 - Krkonoše

Zdroj: TV Nova

Nova Cup 2017 Krkonoše

Hodnocení:

 

Odměna za vítězství na trase Extreme, jež loni opanoval olympionik Jan Škarnitzl, je nadmíru lákavá, když pro první tři muže daroval hlavní partner závodu metaXtren prize money v hodnotě 1.999 EUR. Pro první tři ženy je připraveno prize money v hodnotě 450 EUR. První žena si přijde na 200 EUR, druhá na 150 EUR a třetí 100 EUR. Oceněné vyšperkuje originální ručně vyráběná trofej od Crystalite Bohemia.

 

Z trasy Extreme vycházejí i zbylé tři trasy o délce 81, 50 a 27 kilometrů. Trať o délce 27 kilometrů pod názvem Nova jízda bude opět jedna z těch nejméně náročných tak, aby jízdu zvládli rodiny s dětmi i začátečníci. Výherci nebudou litovat, jelikož první muž získá dárkový poukaz do Hotelu Alpenhof v Rakousku pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí. Nejrychlejší žena se bude těšit z poukazu pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí a neomezeným vstupem do Aquaparku do nedalekého Hotelu Aquapark Špindlerův Mlýn. Radost z vítězství budou mít i starší žákyně a žáci, kteří získají sportovní kameru NiceBoy – VEGA.

 

Velikým lákadlem jsou také pro všechny oceněné pamětní medaile, ale také výrobky značky metaXtren podporující výkonnost a regeneraci před fyzickou aktivitou, produkty značky Mitas, Kalas Sportswear, 4PM.cz a NiceBoy. Na své si přijdou i milovníci piva, když se opět na všechny oceněné dostane havlíčkobrodské pivo značky Rebel.

 

 

Při registraci se můžete těšit z kompletního startovního balíčku, který zahrnuje startovné na jedné z tras, produkt značky metaXtren, alkoholické a nealkoholické pití Rebel, občerstvení na trase, zpracování výsledků a možnost mytí kola a mnoho dalších výhod od partnerů seriálu. Navíc přihlášení do 11. srpna mají nárok na zlevněné startovné o 100 Kč.

 

Využijte prázdninové nálady a zpříjemněte si cestu na NOVA CUP rodinným výletem do okolí Harrachova, kde se nabízí hned několik zajímavých destinací. Nezapomenutelný zážitek budete mít z návštěvy Mamutího můstku, kam vás zaveze vyhlídkový vláček, jenž tradičně odjíždí od skláren v Harrachově, které rovněž patří k významným místům ve městě. Dále tu můžete absolvovat exkurzi nebo navštívit originální pivní lázně.

 

Více informací o závodě na www.novacup.cz.


 

TN.cz