Aktualizováno 29.2. 2016 15:27
la liga rekord

Messiho přímák srazil Sevillu na kolena, navíc přepsal historii ligy

Lionel Messi. Opět a zase jediné jméno, které skloňuje fotbalový svět po 26. kole španělské ligy. Barcelona na domácím hřišti brzy prohrávala, ale Messiho přímý kop započal vítězný obrat a katalánský velkoklub nakonec porazil Sevillu 2:1.

Barcelonu zaskočil už ve 20. minutě hostující hráč Vitolo, který parádním volejem dostal Sevillu do vedení 1:0.

Ještě před koncem prvního poločasu si však míč k přímému kopu připravil "spasitel" Messi, a po precizně provededé střele do rohu branky Sergia Rica, nastartoval Barcelonu k obratu.

Ten dokonal ještě před koncem poločasu obránce Barcy Gerrard Piqué, který na hranici offsidu prostřelil brankáře Sevilly z malého vápna a otočil stav utkání na 2:1 pro Barcelonu.

Messiho gól z přímého kopu byl už v šestý v této sezoně, což se doposud žádnému jinému hráči ve španělské lize nepodařilo.

Barcelona si výhrou nad Sevillou upevnila své vedení na čele tabulky La Ligy. Druhý tým v pořadí, Atlético Madrid, ztácí osm bodů.