Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.8. 2016 08:19
ufc 202 očekávaná bitva

McGregor je zpět! Diazovi v tuhé bitvě vrátil bolavou porážku!

Conor McGregor vs. Nate Diaz
Zdroj: Twitter
Conor McGregor vs. Nate Diaz

Conor McGregor s Natem Diazem připsali další kapitolu v jejich společném příběhu. McGregorova touha odčinit první porážku v UFC narazila na zákon ulice v podobě Nata Diaze. A jak to dopadlo? Zápas nahoru dolů a infarktové situace, zkrátka souboj, na který se bude ještě dlouho vzpomínat!

Nově otevřená T-mobile aréna v Las Vegas byla byla našlapaná hvězdami ze všech možných odvětví. Není ani divu. Odveta mezi McGregorem a Diazem slibovala velkou podívanou. Na chvíli se tedy odložili mikrofony stranou a na řadu přišla řádná dávka akce. Po zavření klece nebylo překvapením, že na přátelské podání rukou nedošlo.


 

Jestli se McGregor poslední dny až vymykal kontrole, tak po zaznění gongu to byl někdo úplně jiný. Zuřivost vystřídal stoický klid s jasně naordinovanou strategií, která šla rozpoznat už z první minuty zápasu. Pracuj mu na stojné noze - tak musely znít poslední pokyny jeho hlavního trenéra, protože McGregor poprvé vystřídal své bleskurychlé ruce za řádné kopy na stehna. Není to žádná novinka, že Diaz přistupuje k leg-kickům velmi ignorantsky a moc je neřeší, zvláště když ještě opírá většinu své váhy právě na přední nohu.

Conor McGregor
Zdroj: profimedia.cz Conor McGregor


První kola si tedy Mcgregor Diaze postupně rozebíral a spousta kopů doplňoval dobrý box. Poté ale přišel konec druhého kola, kde přišel Diazův moment k otočené celého dosavadního průběhu. Konečně se dokázal do McGregora opřít a dostat ho do problémů, McGregor tak šel do přestávky již částečně nalomený. Následující kolo bylo čistě v režii Diaze. Posměšky, facky a kombinace nacházely velmi jasně svůj cíl, což mělo za následek, že zápas každou chvíli skončí. Opět se na McGregorovi podepsalo cardio, jeho hluboké nádechy nevěstily nic dobrého, ale hrůzostrašné třetí kolo dokázal přežít.


Poslední dvě kola se stala něčím, co udrželo sedět před obrazovkou jen ty nejklidnější. Jak McGregor, tak Diaz našli své světlé momenty, s kterými mohli už zápas ukončit, ale tak se nestalo.Zápas šel k bodovým rozhodčím, a jak víme, tak u nich si nikdo nemůže být ničím jistý, ale v očích většiny diváků to byl právě McGregor, kdo byl tím dominantnějším. A stejně to viděli nakonec i rozhodčí. Po úžasném zápasu, kde oba zápasníci doslova nechali srdce a duši, je jejich vzájemné skoré srovnáno na 1:1, čímž se hned rozpoutala debata nad trilogií.Jak Diaz, tak McGregor se jasně vyjádřili, že mají zájem, avšak Ir by ji tentokrát rád viděl v lehké váze. Pro závěrečné rozseknutí mluví i trocha kontroverze, která se objevila po zápase, jelikož pozápasové statistiky ukazují, že Diaz rozdal o zhruba sto úderů víc.Rýsuje se tak opravdu legendární trilogie a fanoušci mají o zábavu postaráno, jen si musíme počkat, protože McGregorův další zápas by měla být obhajoba jeho titulu v pérové váze.

 

Lukáš Zduba TN.cz