Publikováno 11. 6. 2018
nhl boj o místo v sestavě

Mazanec podepsal novou smlouvu s Rangers, ale musí se prát!

Marek Mazanec
Zdroj: Profimedia

Hokejový brankář Marek Mazanec uzavřel v NHL nový roční kontrakt s New York Rangers. Šestadvacetiletý rodák z Písku doposud působil na farmě v nižší AHL v Hartfordu a o svoji šanci tak bude nadále bojovat.

Mazanec přišel do zámořské soutěže ze Slovanu Bratislava a na farmě Rangers chtěl bojovat o šanci v prvním týmu.

 

"Když se Marek vydal ze Slovanu na farmu Rangers, měl velmi dobré období. Ale pak přišlo zranění, bohužel pro něj zrovna v době, kdy měl v prvním týmu zdravotní potíže Henrik Lundqvist. Jelikož nebyl fit ani Ondřej Pavelec, šanci dostal Rus Alexandr Georgijev," řekl webu hokej.cz Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která Mazance zastupuje.

 

Mazanec si v AHL připsal 20 zápasů s průměrem 2,97 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,5 procenta a třikrát udržel čisté konto. V NHL má na kontě z let 2013 až 2017 za Nashville 31 utkání, průměrně inkasoval 2,98 gólu na utkání, měl úspěšnost zákroků 89,5 procenta a dvakrát vychytal nulu.

 

S Rangers mají nadále smlouvu jednička Lundqvist a Georgijev, Pavelec se může stát 1. července nechráněným volným hráčem. "Marek se nechce vzdát. V Hartfordu byl spokojený, pro příští sezonu by měl být na farmě brankářskou jedničkou. A když se bude dařit, mohl by si otevřít dvířka i do prvního týmu," uvedl Sivek.

mm TN.cz