Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 12. 2017
Box Výlet po Číně

Mayweather se v Číně zamiloval. Adoptoval pandu, jmenuje se Floyd

Floyd Mayweather
Zdroj: Profimedia

Bohatí sportovci si pořizují různá zvířátka. Někdo ujíždí na tygrech, krokodýlech či klokanech, bývalý americký boxer Floyd Mayweather teď adoptoval pandu. Při jeho návštěvě v Číně se do ní totiž zbláznil. A aby toho nebylo málo, přihodil ještě 11 tisíc liber za to, aby se jmenovala po něm.

Je to jeden z nejlepších boxerů historie, v Guinnessově knize rekordů se zapsal jako boxer s nejvíce zápasy bez prohry. Nikdo v tomto sportu během své kariéry nevydělal víc peněz. Boxerky ovšem Floyd Mayweather pověsil na hřebík. A užívá si bohatství. Teď odjel do Číny, aby tuhle zemi lépe poznal.

 

 

Prošel se po Velké čínské zdi a mimo jiné navštívil i park, kde chovají pandy, tedy chloubu této asijské země. Jedná se o ohrožený druh. Možná i proto chtěl Mayweather poznat tyto živočichy zblízka. Jednu pandu si dokonce adoptoval a bude jí na dálku podporovat. Za 11 tisíc liber (což je zhruba 318 tisíc korun) ponese navíc jeho jméno. Domů si jí vzít ale nemohl a tak dostal alespoň její plyšovou verzi.

 

Floyd Mayweather
Zdroj: Profimedia

 

O TMT Floydu Mayweatherovi (tak se panda jmenuje) bude dostávat boxer Mayweather pravidelnou korespondenci. Před odletem si s ní udělal alespoň „selfíčko“ na památku.

lju TN.cz