Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2017 15:51
Tenis Zase donášela

Martincová řekla: "Můžu jí dát do držky?" Pak byla diskvalifikována!

Tereza Martincová
Zdroj: Profimedia

Tenistka Tereza Martincová doplatila na donášení české rozhodčí, se kterou už měla kříž Barbora Strýcová. Jednalo se o kvalifikaci do hlavní soutěže turnaje WTA v Petrohradu, kdy zmíněná rozhodčí na 166. hráčku světa donesla to, co Martincová v návalu vzteku říkala své kamarádce v publiku.

Pro Martincovou to byl dobře rozehraný zápas proti 82. hráčce světa Elise Mertensové. Jenže výkon umpirové rozhodčí českou tenistku vyvedl z míry. "Rozhodčí celý zápas opravovala lajnové rozhodčí proti mně. Když se to stalo ve druhém setu už tak potřetí, tak jsem na ni zařvala, že si ze mě asi dělá p*del, ale nedostala jsem žádné varování," popsala pro server Tenisový svět.

 

 

Jenže celé to pokračovalo. "Podruhé jsem se ozvala za stavu 5:5 a 30:30, když lajnový rozhodčí zahlásil jasný aut a hlavní rozhodčí ho opravila. Tak jsem se podívala na Míšu Krajicekovou, která mě celou dobu podporovala, a když nechápala, tak jsem se jí zeptala, jestli té rozhodčí za to můžu dát do držky, že to už fakt není možné," pokračovala Martincová.

 

"Umpirová rozhodčí tomu nerozuměla, ale problémem bylo, že tam byla i česká čárová rozhodčí Nikola Švárová, s níž měla kupříkladu Bára Strýcová velký problém na extralize, která utíkala za hlavní rozhodčí a vše jí řekla," vzpomínala pro Tenisový svět Martincová. "Následně přišla supervizorka turnaje a rozhodla o skreči utkání," smutní česká tenistka.

 


Odkaz na celý článek s podrobnějšími detaily najdete ZDE na Tenisovýsvět.cz.


 

lju TN.cz