tenis turnaj v taškentu

Sestry Plíškovy jdou dál, končí Marticová, Siniaková i Strýcová

Tereza Martincová
Foto archiv

Dvaadvacetiletá tenistka Tereza Martincová prohrála v prvním kole turnaje v Taškentu s o dva roky starší Slovenkou Janou Čepelovou 6:2, 0:6, 2:6. Dařilo se naopak Kristýně a Karolíně Plíškovým. První jmenovaná postoupila právě v Taškentu, Karolína uspěla v čínském Wu-chanu. V Číně končí ve dvouhře Barbora Strýcová i Kateřina Siniaková, v Uzbekistánu zase Tereza Martincová.

Premiérový vzájemný duel hráček druhé stovky světového žebříčku trval hodinu a půl. Nejlepším letošním výsledkem Martincové zůstává červencové semifinále v Gstaadu.

Martincová v prvním setu dvakrát sebrala soupeřce podání, zatímco sama o něj ani jednou nepřišla. Ve druhé sadě ale dostala "kanára" a o moc lépe se jí nedařilo ani v rozhodujícím setu. Za stavu 1:5 sice odvrátila dva mečboly, ale v následující hře Čepelová doservírovala utkání do vítězného konce.

Kristýna Plíšková musela podstoupit třísetovou bitvu. Po vyhrané první sadě, kterou pro sebe získala v tie-breaku, totiž druhý set ve zkrácené hře pro změnu prohrála. Třetí sada se pro českou hráčku nevyvíjela dobře, když Tchajwankou Hsieh prohrávala už 2:4, pak ale stav otočila a vyhrála 6:4.

S Číňankou Čang se nadřela Kristýnina sestra Karolína. První set sice vyhrála 6:4, druhý ale ve svůj prospěch uzmula soupeřka poměrem 3:6. Bývalá světová jednička ale nakonec splnila roli favoritky a vyhrála třetí dějství 6:4.