Aktualizováno 17.4. 2018 11:19
atletika to je snad rekord?!

Maratonkyně šokovala rychlostí. Toaletu stihla za 13 vteřin!

Zdroj: liveleak.com

Když musíš, tak musíš! To se týká i elitních maratonců, kteří během svého závodu musí čas od času bojovat nejen s vůlí, ale také s voláním přírody. Američanka Shalane Flanaganová se s tím ale popasovala v neuvěřitelně krátkém čase.

Flanaganová patří mezi elitní vytrvalkyně už dlouhá léta. Na trati 10 000 metrů vybojovala na olympiádě v roce 2008 v Pekingu stříbro a v roce 2017 ovládla i slavný newyorský maraton.

Maraton v Bostonu byl ale nejspíš pro šestatřicetiletou atletku tím posledním. Alespoň to tak uvedla v rozhovoru pro bostonský web.

V závodě nakonec skončila až na sedmém místě, což sice je velice dobré umístění, ale více než výkon se teď na internetu řeší její rekordně rychlé odskočení na toaletu.

K tomu totiž Flanaganové stačilo pouhých 13 vteřin, během kterých musela navíc otevřít a zavřít dveře, nemluvě o potřebě. "Ze začátku jsme neběžely moc rychle, tak jsem prostě potřebovala na "dámičky"," komentovala po závodě s úsměvem na tváři.