Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2015 16:38
nova sport 2 vysíláme

Citizens hostí Hull, The Saints očekávají Kloppův rozjetý vlak

Capital one cup
Zdroj: TN.cz

Stanice NOVA Sport 2 nabídne další dvě utkání Capital One Cupu. Mladší z dvojice anglických ligových pohárů dospěl již do čtvrtfinále. V něm na sebe v úterý od 20:40 narazí předloňský vítěz Manchester City a druholigový Hull City. Ve středu je pak ve stejném čase na programu utkání Southamptonu s Liverpoolem.

Stejně jako je tomu každým rokem, i letošní ročník nabídl celou řadu překvapivých zvratů a nečekaných porážek favoritů. Loňský finalista Tottenham Hotspur vypadl hned ve svém prvním utkání v poháru.


A ani loňský vítěz Chelsea FC na výkony z minulého ročníku nenavázal. Blues totiž vypadli ve čtvrtém kole, a tak jen podtrhli špatné výkony v letošní sezóně. Ve stejném kole se se soutěží rozloučil také Manchester United.


To jejich městský rival City se zatím v soutěži stále drží a nyní bude čelit papírově mnohem slabšímu Hullu. Jak ale ukazují předchozí zkušenosti, papírové předpoklady hrají v Capital One Cupu pramalou roli. City si však v letošní sezóně vede velmi dobře, a tak se předpokládá snadná výhra manchesterského týmu.


Další dvojice vypadá z prvního pohledu mnohem vyrovnaněji. Oba týmy zatím podávají v lize podobné výkony a dokonce i vzájemný zápas skončil smírně 1:1. Liverpool, který je v Capital One Cupu s osmi vítězstvími lídrem historických tabulek si zatím stále zvyká na režim Jürgena Kloppa.


Německý stratég vede tým jen několik týdnů, avšak jeho práce nese ovoce. Trápící se Liverpool dokázal pod jeho vedením porazit už londýnskou Chelsea nebo Manchester City. A tak se ukáže, jak se mu s týmem bude dařit v pohárech.


Manchester hraje s Hullem v úterý 1. 12. od 20:40, Southampton vyzve Liverpool o den později ve stejném čase. Zápasy na stanici NOVA Sport 2 komentuje Michal Hrdlička.

TN.cz