Aktualizováno 28.2. 2016 22:07
capital one cup liverpool vs. city

Selhání Reds a triumf City. Finále Ligového poháru rozhodly penalty

Manchester City

Manchester City rozšířil svou sbírku trofejí o čtvrtý anglický Ligový pohár. Duel s Liverpoolem dospěl ve Wembley až do penaltového rozstřelu, když po 120 odehraných minutách byl stav nerozhodný 1:1. Nervy lépe zkrotili hráči Citizens a mohou se radovat nad skalpem Reds, kteří jsou s osmi triumfy nejúspěšnějším týmem v soutěži.

Skóre zápasu mohl otevřít už v prvním poločase kanonýr City Agüero, ale Mignolet vytěsnil jeho střelu konečky prstů na tyč. Krátce po změně stran se už gólmanovi Liverpoolu tolik nedařilo. Střela Fernandinha z úhlu mu prošla pod těle do sítě a celek z Manchesteru šel do vedení.

Přes 86 tísic diváků ve Wembles vidělo i nadále zajímavou podívanou, které nechyběly šance na obou stranách. Hodně blízko byli City druhému gólu po šanci Agüera, kterého alw znovu vychytal Mignolet. A tak udeřilo na opačné straně.

Liverpool skóroval v 83. minutě ze své první střely mezi tři tyče. Lallana sice z dobré pozce trefil jen tyč, ovšem od ní se míč odrazil přímo ke Courinhovi, a ten už procpal míč do branky a zápas poslal do prodloužení.

Finále poslal do prodloužení vyrovnávací trefou Coutinho
Zdroj: profimedia.cz Finále poslal do prodloužení vyrovnávací trefou Coutinho

V něm došloznovu na souboj Argentince Agüera s gólmanem Liverpoolu a znovu byl úspěšnější Mignolet, který uchránil svůj tým od inkasovaného gólu veledůležitým zákrokem. Činil se ale i Caballero v brance City na opačné straně, když reflexivně zneškodnil hlavičku Origiho.

Nakonec tedy došlo na penalty. Ty lépe odtartoval Liverpool, protože zatímco Can bezpečně proměnil, Fernandiho trefil jen tyč. Pak ale přišel totální kolaps střelců Reds. Na Caballerovi si postupně vylámali zuby Leiva, Coutinho i Lallana. Naopak Navas, Agüero a Yaya Touré byli za City neomylní.

Penaltový hrdina Caballero
Zdroj: profimedia.cz Penaltový hrdina Caballero

Liverpool - Manchester City 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), na pen. 1:3
Branky:
83. Coutinho - 49. Fernandinho. Proměněné penalty: Can - Navas, Agüero, Y. Touré.