Publikováno 6. 9. 2017
Olympijské hry Pchjongčchang

Může hrát Jágr na olympiádě? Takhle to vidí manažer Hnilička!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Snad celá Česká republika žije novou informací kolem Jaromíra Jágra. Slavná osmašedesátka by mohla hrát na olympiádě. Je o jednoho z nejlepších hokejistů historie v českém národním týmu vůbec zájem? I na to odpovídal v rozhovoru pro Nova Sport generální manažer reprezentace Milan Hnilička.

Jágr sice po mistrovství světa v Praze, které se konalo v roce 2015, oznámil konec reprezentační kariéry. Pokud by však nepodepsal v zámoří, mohl by hrát na olympiádě. V rozhovoru pro ČT přiznal svůj zájem. "Trochu mě jeho rozhodnutí překvapilo. Známe situaci, ve které se teď nachází. Nicméně, jak ho znám já, tak až tolik jsem překvapený nebyl," řekl pro Nova Sport Milan Hnilička, generální manažer české hokejové reprezentace.

 

Generální manažer české hokejové reprezentace Milan Hnilička
Zdroj: Profimedia Generální manažer české hokejové reprezentace Milan Hnilička

 

Generální manažer národního týmu přiznal, že ho celá věc trochu zaskočila. "Je to každopádně novinka. My jsme s ním počítali v rámci zařazení do širší nominace, jelikož má nevyjasněnosti s kontraktem v NHL. Už v září se řeší olympiáda, a kdybychom ho do té širší nominace nedali teď, tak už bude pozdě. V tu dobu jsme ale netušili, že se věci takhle změní," pokračoval Hnilička. Tím odpověděl i na otázku, jestli Jágr vůbec může figurovat v konečné nominaci - tím, že je v širší nominaci, tak v rámci pravidel může.

 

 

 

A jak se situace aktuálně má? "V tuhle chvíli záleží na tom, jestli podepíše v NHL či nikoliv. Když podepíše, tak je to pro nás ztracené, když nepodepíše, budeme mít dost času na to, abychom to mohli řešit," dodal Hnilička.

lju TN.cz