Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.5. 2017 20:36
Fotbal 1. fotbalová liga

Malé pražské derby: Slavia s Duklou jen remizovala 2:2!

Slavia vs. Dukla
Zdroj: ČTK

Fotbalisté pražské Slavie si vzali inspiraci od hlavního rivala v boji o titul – od Viktorie Plzeň (včera remizovala 3:3 s Mladou Boleslaví). V závěrečných zápasech, kdy je každý bod k ovládnutí české nejvyšší soutěže cenný, i sešívaní dnes jen remizovali. Výsledek 2:2 v menším pražském derby s Duklou tak dál zajišťuje Slavistům vedoucí pozici, ale náskok mají na druhou Plzeň dál "jen" dvoubodový.

Slavia nevyužila pátečního klopýtnutí mistrovské Plzně a ve 28. ligovém kole doma jen remizovala s Duklou 2:2. Červenobílí tak dva zápasy před koncem sezony dál vedou tabulku o dva body před Viktorií. Příbram prohrála doma s Brnem 2:3 a zůstane na posledním místě tabulky, Zbrojovka se naopak definitivně zachránila.


Jablonec ve čtvrté minutě nastavení zachránil remízu 1:1 v Liberci, Slovan v lize doma neprohrál v jedenáctém zápase po sobě. Hradec Králové po předchozích pěti porážkách zvládl první utkání pod trenérem Karlem Havlíčkem, Slovácko zdolal 2:1 a udržel reálnou šanci na záchranu. Jihlava oslavila první venkovní výhru, na hřišti Zlína zvítězila 3:0 a od pásma sestupu ji dělí dva body.

lju, ČTK TN.cz