Publikováno 5. 9. 2017
Fotbal Kvalifikace mistrovství Evropy

Lvíčata vedení nedotáhla k výhře. Bělorusové vyrovnali v 93. minutě

Václav Černý

Fotbalová reprezentace do 21 let má za sebou první vystoupení v kvalifikaci o mistrovství Evropy. Svěřenci Vítězslava Lavičky sice po brance Václava Černého vedli nad Běloruskem a to až do 93. minuty. Jenže v té vyrovnal na 1:1 Michail Šibun a rozhodl tak o rovnoměrném rozdělení bodů.

Až se bude tvořit nová reprezentace, budou v ní hodně zastoupení hráči současné jednadvacítky. A ta pod vedením trenéra Vítězslava Lavičky dnes odstartovala svoji kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy a nezačala ji šťastně.

Budoucnost reprezentace - to je Patrik Schick, Jakub Jankto nebo Václav Černý. Všichni tři už v mladém věku hrají ve špičkových evropských velkoklubech. Schick v reprezentaci není kvůli nedávnému přestupu, Jankto hrál za dospělé a zbývající Václav Černý proti Bělorusku otevřel skóre. Hned v 8. minutě střílel z hranice šestnáctky - 1:0.

Češi měli víc šancí, na 2:0 mohl deset minut před koncem zvýšit Zajíc, ale z dorážky trefil jen břevno. Trest přišel v nastaveném čase. Když běžela 92. minuta, šel do vápna na roh i brankář soupeře a vyhrál klíčový hlavičkový souboj. Michail Šibun se potom opřel do míče a srovnal na konečných 1:1. Jednadvacítka tak do kvalifikace vstoupila nešťastnou remízou.