Publikováno 11. 10. 2018
fotbal kvalifikace o me

Lvíčata v Bělorusku neuspěla. Porážka a červená karta!

Trenér Vítězslav Lavička

Fotbalová reprezentace do 21 let ve svém předposledním utkání kvalifikace o mistrovství Evropy prohrála v Bělorusku 0:1. Utkání ve kterém ani jeden z týmů už neměl šanci postoupit, rozhodl gólem z penalty Dmitrij Antilevskij. Češi se navíc v posledních 23 minutách museli obejít bez Matěje Helešice, ktrerý uviděl červenou kartu.

Domácí po nezáživném prvním poločase udeřili po přestávce z první vážnější akce. Jevgenije Ševčenka, který se v 56. minutě dostal za obranu, srazil brankář Jan Stejskal a nařízený pokutový kop proměnil Antilevskij. Druhý gól mohl přidat chvíli nato Ševčenko, ale z dobré pozice mířil těsně vedle.

"První poločas byl vyrovnaný, ale nedařilo se nám dostat do šancí, chyběl k tomu větší důraz," řekl Lavička. "Rozhodla situace, ze které byla penalta. Soupeř se dostal do výhody a my museli více riskovat," dodal.

České šance na vyrovnání poté poznamenal Helešic, který v 67. minutě udeřil soupeře a dostal rovnou červenou kartu. Výběr trenéra Vítězslava Lavičky, který v oslabení dvakrát podržel brankář Stejskal, přeci jen mohl vyrovnat, ale s hlavičkou Jana Kuchty si jen tak tak poradil domácí gólman Šerbickij. V nastavení pak těsně minul Trubač.

"Byla to neomluvitelná nedisciplinovanost. Potom jsme hráli na velké riziko, šance byly na obou stranách a i v deseti jsem měli v závěru tlak. Ale zase se projevilo, co nás provází celou kvalifikaci - malá produktivita," prohlásil Lavička.

Porážka pro český tým znamená, že před posledním kolem nepovedené kvalifikace klesl ze třetí na čtvrtou příčku o bod za Bělorusko. V posledním zápase čeká Lavičkův výběr v pondělí v Chomutově Moldavsko, Bělorusové se představí na půdě vedoucího Řecka.

Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let ve skupině 1 o postup na mistrovství Evropy:

Bělorusko - ČR 1:0 (0:0)

Branka: 56. Antilevskij z pen. Rozhodčí: Poulsen - Nörgaard, Boric (všichni Dán.).