video hokejová pohádka

Lundqvistovo dvojče smutní: Liberec vyřadil vítěze Ligy mistrů!

Joel Lundqvist a Martin Ševc
Zdroj: facebook

České hokejové kluby šokují Evropu. Hned tři týmy jsou ve čtvrtfinále Ligy mistrů, která rok od roku získává větší prestiž. Liberec dokonce vyřadil loňského vítěze – švédskou Västra Frölunda. A Švédové to zrovna dobře nenesou...

Bílí Tygři Liberec se sice v domácí soutěži trápí, jízdu Ligou mistrů ale pojali prestižně. Po postupu ze základní skupiny na ně číhal jeden z nejuznávanějších evropských týmů. Göteborská Västra Frölunda Ligu mistrů v posledních dvou ročnících vyhrála a úspěšná je i v domácí lize. Předloni slavila titul, loni hrála semifinále. Jednoduše prohrávat není zvyklá.

Jenže Liberec Švédy zaskočil a ve dvojutkání vyhrál 8:7. Po domácí prohře 2:3 se v odvetě zadařilo a prodloužení zařídil 50 sekund před koncem Martin Bakoš gólem na 5:4. V nastaveném čase pak o postupu Bíých Tygrů rozhodl Michal Bulíř. Tým, který jako kapitán vede Joel Lundqvist, tedy dvojče slavného gólmana z NHL, padl.

„Celkově se nám nedaří. Fiasko je silné slovo. Ale jsem velmi zklamaný,“
procedil mezi zuby kouč Frölundy Roger Rönnberg.
Liberečtí postup mezi osm nejlepších týmů Evropy ocenili i kvůli trápení v domácí soutěži. „Musím samozřejmě uznat kvalitu soupeře, která je neskutečná. Ale bojovností a konečně také proměňováním šancí jsme se dostali zpět do hry a v prodloužení jsme využili přesilovku. Pro celou organizaci je to obrovský úspěch,“ říká liberecký zadák Martin Ševc.

Nejen Liberec ale uspěl. Cenný skalp získal i Třinec, který přehrál tým Malmö Redhawks 2:1 a 2:1.

Kometa Brno pak vyloupila švýcarský Zug 5:2 a po domácí výhře 4:3 také slaví suverénní postup.

Hned tři české kluby tak budou hrát čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů a mají tak nejsilnější zastoupení. Ve hře zůstaly ještě dva týmy ze Švédska, dva ze Švýcarska a jeden z Finska.