Aktualizováno 6.3. 2016 20:06
davis cup paráda

(VIDEO) Lukáš Rosol poslal české tenisty do čtvrtfinále Davis Cupu!

Čeští tenisté postoupili do čtvrtfinále Davisova poháru. Zápas s Německem rozhodl za stavu 2:2 v závěrečné dvouhře Lukáš Rosol, který v Hannoveru jasně přehrál Alexandera Zvereva 6:2, 6:3 a 6:1. V boji o semifinále se český tým utká 15. až 17. července doma s Francií.

Očekávalo se, že postupový bod přidá už Tomáš Berdych. Sedmý hráč světa ale kvůli zranění nohy vzdal zápas s Philippem Kohlschreiberem za stavu 3:6 a 5:7.

Třicetiletý český tenista se zranil v úvodu prvního setu. V pátém gamu přišel o servis a poté se nechal ošetřit. S fyzioterapeutem Michalem Novotným byl šest minut v šatně a po návratu nevyužil pět brejkbolů. Pak měl další tři, ale ani jednou neuspěl. Naopak sám podruhé v setu ztratil podání v deváté hře.

Ve druhém setu se Berdychův pohyb výrazně zhoršoval. Za stavu 2:3 si český hráč nechal zavázat pravý stehenní sval. Nebyl prakticky schopen běhat k míčům do stran a Němec měl situaci usnadněnou. Přesto Berdych ještě odvrátil za stavu 4:5 setbol, ale o dvě hry později už podání ztratil a tím i druhý set. Poté mu však zranění nedovolilo pokračovat a hru skrečoval.

Do rozhodující dvouhry teoreticky přicházel v úvahu Radek Štěpánek, autor dvou vítězných bodů z finále soutěže, ale ten v poslední době moc zápasů ve dvouhře neodehrál. Kapitán Jaroslav Navrátil dal před koncem Berdychova zápasu pokyn Rosolovi, aby se šel rozcvičit. "V pátek odehrál velmi dobrý zápas," řekl Navrátil.

Padesátý hráč světa Rosol v páteční dvouhře odehrál vyrovnaný duel s Kohlschreiberem a podlehl po třech hodinách v pěti setech. Proti Zverevovi předvedl výtečný a sebejistý výkon, duelu s osmnáctiletým talentem jasně dominoval.