Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2018 16:41
moto sport 4. etapa

Loprais nedojel do cíle! Pohádka skončila, vzkazuje fanouškům

Aleš Loprais
Zdroj: Profimedia

Slavná rallye Dakar si opět vybrala svoji daň. Český pilot kamionu Aleš Loprais nedojel do cíle 4. etapy a závod pro něj nejspíš končí. Loprais sice ještě chybí v seznamu odstoupivších jezdců, z jeho vyjádření je ale patrné, že ve 40. ročníku slavné soutěže už pokračovat nebude.

"Hned po startu nám odešel posilovač řízení a v jednom velkém stoupání nám do toho ještě turbo vypovědělo poslušnost. Zvažovali jsme, zda se vůbec pustíme do dun, a následně to riskli," uvedl Loprais na facebooku.

 

 

I přes komplikace Loprais absolvoval skoro celou trať, závěr etapy však nezvládl a pak přišla havárie.

 

"Celou dobu jsme jeli na želvu a nejnižší možný stupeň s jednou atmosférou tlaku v pneumatikách. Jiná volba nebyla. Poslal jsem Královnu do jednoho trychtýře, který bychom za normálních okolností lehce zvládli. V dané konstelaci to ale prostě nevyšlo. Sesunula se z prudké duny, měl jsem plyn na podlaze, ale výkon tam nebyl. Protiduna byla velmi strmá, ale pád byl relativně do měkkého, takže nás nic kromě duše nebolí," popsal Loprais kritický moment.

Několik posádek kamionů se mu poté pokoušelo pomoct, ale nepovedlo se jim to. "Crash je většinou vina pilota a já se k ní hlásím. Rozhodnutí pokračovat, i za těchto neoptimálních podmínek, jsem si udělal sám. I když kluci v kabině nic nenamítali. Pohádka skončila," dodal Loprais, který měl technické problémy i v úterý. Přes noc plánoval turbodmychadlo vyměnit a následně se přesunout do bivaku.

 

Na webu Nova Plus se můžete s týmem Barth racing podívat do zázemí závodních stájí a fungování celého bivaku. Těšit se můžou na rozhovory se závodníky a exkluzivní záběry týmového zázemí.

TN.cz