Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2016 17:23
vladimír růžička těžké časy

Loni se těšil na vnouče i MS, teď zažívá nejtěžší okamžiky v životě

Vladimír Růžička se svou zesnulou ženou Evou
Zdroj: profimedia.cz
Vladimír Růžička se svou zesnulou ženou Evou

Někdy stačí pár měsíců a život dokáže člověku změnit život vzhůru nohama. Své o tom ví i hokejový trenér Vladimír Růžička. Zatímco loni byl touhle dobou šťastný, těšil se na narození prvního vnoučete a připravoval se na očekávaný domácí světový šampionát, tak teď zažívá nejtěžší okamžiky v životě. Nejen, že stále čelí obvinění z braní úplatků, ale navíc mu zemřela žena Eva…

Mistrovství světa v Praze a Ostravě mělo začít až za dva měsíce, přesto už měl důvod k velké radosti. Dozvěděl se totiž, že dcera Eva mu v létě porodí vnouče! „Moc se těším. Tak budu děda, asi už na to mám věk,“ neskrýval nadšení Růžička. To se psal začátek března roku 2015.


Stejně jako hráči i všichni hokejoví fanoušci už vzhlížel k blížícímu se mistrovství světa. Očekávání bylo velké. Pár týdnů před prvním zápasem ale spatřila světlo světa zpráva, která otřásla širokou veřejností. Uznávaný trenér i odborník si měl vzít úplatek od podnikatele Miroslava Palaščáka ve výši půl milionu korun za to, že nechá jeho syna působit ve Slavii.


TAKÉ ČTĚTE:


Olympijský vítěz z Nagana se zase hájil, že šlo o sponzorský dar klubu. Policie případ vyšetřovala tři čtvrtě roku a korupční jednání ani jednomu z aktérů videa neprokázala. Růžičku však na konci ledna nakonec obvinila ze zpronevěry. Částku totiž nezanesl do klubového účetnictví, čímž měl poškodit Slavii.


Nutno podotknout, že se ozývaly hlasy, aby Růžička skončil v pozici reprezentačního kouče hned po vypuknutí kauzy, tedy ještě před světovým šampionátem. Nakonec ale všechno dopadlo jinak. Růžička skončil až po šampionátu, v němž skončil národní tým bez medaile čtvrtý.


13

GALERIE: Eva Růžičková, manželka trenéra Vladimíra Růžičky

Zdroj: profimedia.cz

Eva Růžičková

Vladimír a Eva Růžičkovi.

Hodnocení:


Jestli z toho měl alespoň trochu radosti, byla to Růžičkova žena Eva. Ta si totiž přála, aby u reprezentace skončil a měl víc času na rodinu. A dočkala se, stejně jako prvního vnoučete, které manželům Růžičkovým v létě porodila dcera Eva. Právě té době se ale dozvěděla šokující zprávu o svém zdravotním stavu – rakovina slinivky! Velká rána i pro Růžičku.


„Bez Evy bych nikdy nebyl tam, kde jsem. Vždycky se starala o zázemí a o děti,“ říkával o své ženě hokejový fanatik Růžička, který svou manželku podporoval i v době, kdy ji trápila vážná nemoc. Ani podpora celé rodiny nepomohla. Milovaná žena Růžičkovi zemřela v sobotu 20. února...
 

pha TN.cz