Publikováno 21. 2. 2018
fotbal Liga mistrů

Římané se Schickem na lavičce prohráli v LM v Doněcku 1:2

Lavička AS Řím

Fotbalisté AS Řím s Patrikem Schickem na lavičce prohráli v úvodním duelu osmifinále Ligy mistrů na hřišti Šachtaru Doněck 1:2. Hosté vedli, ale ukrajinský celek ve druhé půli skóre otočil. V druhém dnešním duelu uhrál Manchester United bezbrankovou remízu v Seville. Odvety se hrají 13. března.

Římané měli v první půli několik šancí, ale zejména Edin Džeko je zahazoval. Ovšem právě bosenský kanonýr v 41. minutě kolmou přihrávkou za obranu našel nabíhajícího Cengize Ülkera, který se štěstím propálil gólmana a poslal hosty do vedení.

V 52. minutě však Jaroslav Rakickij padesátimetrovým pasem za obranu našel Ferreyru, který si zasekl míč kolem obránce a srovnal. Marlose pak ve velké šanci vychytal gólman hostů Alisson, který skvěle vytáhl i Taisonovu střelu.

V 71. minutě už ale nestačil na ideálně umístěný přímý kop Freda, který dokonal obrat. Ani pak trenér Eusebio Di Francesco neukázal na Schicka, který zůstal celý zápas jen mezi náhradníky.

Zápas v Seville byl spíše soubojem obran. Když už se do šance dostal manchesterský kanonýr Romelu Lukaku, tak z voleje přestřelil. Na druhé straně zase dvakrát neuspěl Joaquín Correa a v nastavení hosty podržel brankář David De Gea, který skvěle zneškodnil hlavičku Luise Muriela. A když v jediné vážnější šanci druhé půle hlavičkoval Pablo Sarabia nad, rozešly se oba celky smírně.