Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.1. 2016 19:42
kauza bouračka v opilosti

Limberský se soudu vyhne! Státní zástupce uvěřil jeho slibům!

Zdroj: TV Nova

Kauza kolem bouračky v opilosti fotbalového reprezentanta Davida Limberského je u konce. Trestní stíhání plzeňského obránce totiž bylo podle Aktuálně.cz podmínečně zastaveno. Limberský totiž zaplatil škodu, kterou loni v září na pražském Smíchově způsobil , a zároveň se zavázal, že nebude rok řídit.

"Pan Limberský uhradil škodu poškozeným, kteří se připojili k trestnímu řízení, a také se zavázal, že po dobu dvanácti měsíců od nabytí právní moci uvedeného rozhodnutí nebude řídit motorová vozidla," potvrdila Aktuálně.cz náměstkyně obvodního státního zástupce pro Prahu 2 Táňa Dočekalová.Limberskému byla stanovena zkušební doba v trvání čtyř let. "Pokud by tento závazek porušil, dopustil by se přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a byl by opětovně trestně stíhán," doplnila Dočekalová. Jakou škodu musel zaplatit, ale žalobci neuvedli.


Dvaatřicetiletý obránce havaroval pod vlivem alkoholu se svým bentley v noci na 10. září, když se svým bentley narazil do zídky plotu. Z místa nehody se pokusil neúspěšně utéct , v krvi měl 1,24 promile alkoholu.
 


Za čin se posléze omluvil, vše ale o pár dní později na sebe strhnul další vlnu kritiky po nevhodné gólově oslavě, kdy napodoboval řízení volantem.Tresty na sebe nenechaly dlouho čekat. Vedení Plzně svému zkušenému hráči napařilo téměř milionovou pokutu a sebralo mu kapitánskou pásku. Posléze nebyl nominován do dvou reprezentačních zápasů v kvalifikaci o postup na EURO do Francie.
 

pha TN.cz