Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2018
Fotbal Poháru vítězů pohárů

Liga mistrů, Evropská liga a ještě jedna: UEFA chystá novou soutěž!

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia
Cristiano Ronaldo

Liga mistrů, Evropská liga a teď ještě do třetice další soutěž, kterou už chystá Evropská fotbalová unie UEFA. Novinka se plánuje spustit od roku 2021 a zatím nemá jasně danou podobu. Měla by však být obdobou Poháru vítězů pohárů, která se hrála v letech 1960 až 1999.

S novinkou přišel předseda Asociace evropských fotbalových klubů Andrea Agnelii. "Na základě schválení výkonným výborem UEFA dostala zelenou třetí soutěž, čímž se celkový počet klubů v pohárech zvýší na 96. A to od sezony 2021/22," uvedl na zasedání v chorvatském Splitu.

 

 

Představitelé UEFA si od nové soutěže slibují, že zvýší atraktivitu a samozřejmě i příjmy z Evropské ligy, ve které by se měl snížit počet týmů ze 48 na 32. Současně by také díky novému poháru byla zajištěna účast pro kluby z menších zemí a sešlo by z plánů zvýšit počet klubů v Evropské lize na 64.

 

Poprvé od roku 1999 by tak mohly být v Evropě zase tři klubové soutěže. Do té doby totiž vedle Evropské ligy a Ligy mistrů existoval ještě Pohár vítězů pohárů. Jeho posledním vítězem bylo římské Lazio.

lju TN.cz