Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 10. 2017
Hokej Česká extraliga

Liberec zvítězil po třech prohrách. Ke konci rozhodl Michal Bulíř!

Michal Bulíř
Zdroj: Profimedia

Hokejisté Liberce porazili ve 13. kole extraligy Vítkovice 2:1 a připsali si teprve druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Vítěznou branku vstřelil v 58. minutě v přesilové hře útočník Michal Bulíř. Ostravané nenavázali na páteční domácí výhru nad posledním Litvínovem (7:3) a prohráli šesté z posledních sedmi utkání.

Liberci se naskytla po 122 vteřinách přesilová hra po Szturcově faulu a mohl jít do vedení, jenže Dolejš se vyznamenal. Po Bakošově přihrávce se před ním ocitl Lukáš Krenželok, ale s blafákem do bekhendu neuspěl. Vzápětí minul osamocený Jelínek a vítkovický gólman si poradil i s Redenbachovým pokusem.

 

 

Početní výhodu Bílých Tygrů zkrátilo Lakatošovo vyloučení, ale domácí se pak při jeho pobytu na trestné lavici ubránili. Stejně tak Ostravané neuspěli při tlaku během Dernerova trestu. V 17. minutě Liberec potrestal Lvův faul a Bakoš ránou od modré čáry otevřel skóre.

 

Odpovědět mohl Tybor, ale defenzíva domácích stačila jeho pokus zblokovat. Při Kolouchově vyloučení byli Bílí Tygři blízko zvýšení náskoku, jenže Dolejše nepřekonal Lakatoš a do vítkovické branky puk nedotlačil ani dorážející Ordoš.

 

Další možnost domácích měl ve 25. minutě Jelínek, který v úniku vystřelil, ale nezamířil přesně. Při vyloučení Šimona Stránského neprostřelil vítkovického gólmana tvrdou ránou Ševc a o chvíli později po tlaku Liberce přesouvajícího se Dolejše nepřekonal ani Jašek.

 

Při Klokově vyloučení se snažil skákavý puk zakončit z první Bakoš, avšak netrefil jej ideálně. Will měl ve druhém dějství minimum práce, v oslabení jej bez úspěchu otestoval Květoň.

 

 

Na přelomu druhé a třetí třetiny se hostům naskytla přesilovka čtyři proti třem a 57 vteřin po pauze ji využil Lev. Vyměnil si puk s Romanem a tvrdou ránou z mezikruží přes stínícího kapitána Olesze sebral Willovi čisté konto.

 

Skóre se neměnilo při zkrácených početních výhodách obou celků, ani při následném pobytu libereckého Šmída na trestné lavici. V 54. minutě měl po Ordošově průniku obrovskou šanci Lakatoš, ale trefil jen v brankovišti ležící hokejku, kterou předtím v souboji ztratil jeden z vítkovických hráčů.

 

Při Květoňově vyloučení za zdržování hry po vyhození puku do hlediště ale rozhodl Bulíř, jemuž nabil na levý kruh Ševc a liberecký útočník pohotově překonal Dolejše, který měl zakrytý výhled.

ČTK TN.cz