Aktualizováno 3.11. 2016 23:10
evropská liga 4. kolo

Liberec dostal v Itálii tři góly, Sparta vyhrála a míří za postupem

Zdroj: Nova Sport

Fotbalisté Liberce nezvládli ani druhý zápas proti italské Fiorentině a favorizovaným Italům podlehli 3:0. To Spartě se daří daleko lépe. Pražané vyhráli nad Hapoelem Beer Ševa 2:0 a postup ze skupiny mají na dosah.

Fotbalisté Liberce prohráli ve 4. kole skupiny Evropské ligy na půdě Fiorentiny 0:3 a jejich postupové šance před závěrečnými dvěma zápasy jsou už spíše jen teoretické. Slovan s mnoha absencemi především v obraně prohrával ve Florencii od 30. minuty, kdy Josip Iličič proměnil penaltu. Druhý gól lídra tabulky přidal ve 42. minutě Nikola Kalinič a skóre uzavřel po pauze Sebastián Cristóforo.

Severočeši s Fiorentinou po domácím utkání prohráli i venku a s jediným bodem uzavírají tabulku skupiny. V posledních dvou zápasech jim k posunu na postupové druhé místo nemusí stačit ani dvě výhry. V dalším utkání Slovan 24. listopadu přivítá Karabach a skupinu uzavře duelem na půdě PAOK Soluň.

O výhře pražské Sparty nad izraelským Hapoelem Beer Ševa rozhodl na Letné už v prvním poločase vlastní gól Bena Bittona a zásah Davida Lafaty.

Sparta, která si v Evropské lize připsala třetí vítězství za sebou, má devět bodů a vede tabulku o dva body před Southamptonem. Beer Ševa je třetí s čtyřmi body a poslední Inter má tři body. Letenský celek ve dvou zbývajících zápasch přivítá doma Southampton a skupinu zakončí v Miláně.