Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2018
video barth racing

Lhotský končí kvůli zranění! Příště Dakar pojedu na čtyřkolce, říká

Rudolf Lhotský
Zdroj: BARTH Racing Team
Rudolf Lhotský

První závodník z týmu BARTH Racing byl nucený ukončit účast na letošní Dakarské rallye. Ve včerejší etapě měl totiž motocyklista Rudolf Lhotský pád, po kterém mu pokračování v soutěži nedoporučili lékaři.

Rudolf Lhotský má přes břicho má vekou modřinu. „Stalo se to padesát kilometrů před cílem, když jsem najížděl z duny na dunu. V tom nejnižším místě jsem se podíval do roadbooku, a v tu chvíli mě překvapila díra s jemním pískem feš-feš. Bohužel se mi zavřela řídítka a břichem se na ně napíchl,“ popisoval klíčový moment Lhotský, který se před odstoupení držel na 91. pozici.

Statečně se pral s peruánskými dunami. Často o nich prohlašoval, že je to netěžší, po čem kdy během jel. Mistr Evropy v mezinárodních dálkových závodech Baja ale nezvládl přejezd dun v páté etapě na letošní Dakarské rallye. Po nárazu si narazil břicho o řídítka. „Byla to taková rána, že jsem si roztrhl dres, bundu a triko. Když jsem dojel do bivaku, šel jsem hned preventivně na kontrolu. Podle doktorů hrozil nějaký hematom na játrech a vnitřní krvácení, takže mě odvezli do nemocnice. Tam se to sice nepotvrdilo, nicméně si mě nechali na pozorování,“ popisoval těžkosti Lhotský.
 

Jak je na tom Lhotský v současné době? „Přes půl břicha mám velkou modřinu. Nemůžu se moc hýbat a nadechovat, předklánět. Je to naražené. Bolí mě rameno, stehno na noze. Jsem otlučený,“ dodal Lhotský z týmu BARTH Racing.


V současné době řeší, zda se má přesunout do České republiky nebo zůstat do konce s týmem. „Kdyby mi doktoři neoznámili, že musím odjet do nemocnice na pozorování, tak bych třeba ještě v Dakaru pokračoval. Jsem bojovník, nepřijel sem si stěžovat. Kdyby doktoři oznámili, že mohu jet, tak bych hned pokračoval.“

VIDEO z 5. etapy:

 

Podle Lhotského peruánské duny připomínaly měsíční krajinu. „Těžší etapy jsem nikdy nejel. Jsem rád, že jsem alespoň dokončil část v Peru přes pouštní duny. Ten, kdo je překonal, tak byl skoro vítěz. V Peru byly sice nádherné, krásné duny, ale místy to připomínalo měsíční terén – hodně kamení a písku feš-feš,“ popisoval Lhotský, který byl na svém třetím Dakaru. Do cíle dojel v roce 2016. V příštím roce by se nejtěžší motoristické soutěže také rád zúčastnil. „S motorkami se však loučím. Příště chci jet na čtyřkolce,“ dodal závodník.

ram TN.cz