Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 24. 7. 2015
Pauza Bude pak pokračovat?

Legendární Bode (zatím) nekončí. Příští sezónu ale závodit nebude

Bode Miller
Zdroj: Twitter.com

Americký sjezdař Bode Miller svou sportovní kariéru nekončí. Fanoušci ho však přesto příští sezónu na svazích neuvidí, celý ročník 2015/16 totiž hodlá vynechat. Stejné rozhodnutí učinila nedávno trochu překvapivě i Tina Mazeová.

Sedmatřicetiletý lyžař ani v následujícím roce ovšem na sport nezanevře. Lyže však vymění za sedlo, na čerstvě zakoupené farmě poblíž Elktonu ve státě Maryland se chce totiž věnovat svému velkému hobby, což jsou koně.

Reklama

 

V posledních měsících se hojně spekulovalo o tom, zda sympatický sjezdař a oblíbenec fanoušků neukončí kariéru, k tomu ale zatím nedochází. Šestinásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa totiž v poslední době strávil více času na marodce než na sněhem pokrytých kopcích.

 

Otec tří dětí se totiž v listopadu loňského roku podrobil operaci zad, po níž se však stihl zotavit tak rychle, že naskočil do programu mistrovství světa v Beaver Creeku. To pro něj však skončilo dalším zraněním. Přeříznutá podkolenní šlacha si vyžádala operaci na klinice ve Vailu, po níž uznávaný závodník nevyloučil konec kariéry.

 

Drsný pád a přeříznutá šlacha! Bode Miller musel na operaci. Čtěte ZDE!

 

K tomu tedy zatím definitivně nedochází. Mluví o roční pauze, tedy něčem podobném, k čemu se odhodlala Tina Mazeová. Slovinská lyžařka, která je jednou z pěti závodnic, které dokázaly vyhrát závody ve všech pěti alpských disciplínách, odůvodnila své rozhodnutí tím, že její tělo i hlava potřebují delší pauzu než obvykle. Po roce se pak chce rozhodnout, zda bude v závodní kariéře pokračovat.
 

TN.cz
Reklama

 

Reklama