Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2015
jde do důchodu

Legendární Benni končí. Chybí motivace, říká lyžař Raich

Benjamin Raich ukončil kariéru
Zdroj: Profimedia

Zasněžené sjezdovky opouští jedna z jejich nejvýraznějších postav posledních let. S kariérou se definitivně loučí rakouský lyžař Benjamin Raich. Úspěšný závodník označil jako hlavní důvod odchodu do sportovního důchodu ztrátu motivace.

Vyhrál čtyři olympijské medaile, dalších deset cenných kovů vybojoval na mistrovstvích světa, navíc ovládl šestatřicet závodů světového poháru. S touhle bilancí se Benjamin Raich řadí mezi vůbec nejúspěšnější lyžaře historie. Teď se rozhodl s definitivní platností pověsit sportovní náčiní na hřebík.

 

"Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Prožil jsem toho hodně a zažil mnoho úspěchů. Teď je ale správný okamžik učinit toto rozhodnutí a udělat krok vpřed. Především jsem měl pocit, že mi chybí motivace. A to je ten hlavní důvod, proč jsem se rozhodl odejít do lyžařského důchodu," uvedl ke konci své kariéry Raich na tiskové konferenci.

 

"Je mi velice líto, že ses rozhodl ukončit kariéru. Rakouská lyžařská federace je na tebe hrdá jako na závodníka i člověka. Do budoucna ti přejeme všechno nejlepší," popřál Raichovi prezident Rakouského lyžařského svazu Peter Schröcksnadel.

 

A jaké má teď Benni plány? "Těším se na to, co přijde teď, a jsem si jist, že to bude něco pozitivního. Budu se věnovat své nové roli otce a manžela. Pořád ale zůstanu vášnivým lyžařem a kdoví, možná ve sportu najdu novou roli," plánuje.
 

TN.cz