Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 12. 2018
smutné není jiné řešení

Legendární aréna půjde k zemi! Jihlava v ní slavila 12 titulů

Horácký zimní stadion
Zdroj: Profimedia
Horácký zimní stadion

Jihlava přijde o legendární hokejovou arénu. Zastupitelé města rozhodli o tom, že Horácký zimní stadion, na kterém tamní Dukla v dobách své největší slávy hned 12 krát slavila titul českých šampionů, bude stržen k zemi.

Problémy se stadionem už se nesou několik měsíců. Loni v létě se řešil havarijní stav střechy, který dočasně spravily provizorní sváry. Půl století stará hala ale řeší i další problémy a je zřejmé, že dosluhuje.


Od pondělí je známé řešení. Horácký stadion bude stržen k zemi a na jeho místě vyroste nová multifunkční aréna. Ta by měla stát podle reportáže jihlavského portálu city.cz 750 milionů korun.


Původní plán byl přitom jiný. Nová hala měla vyrůst na periferii města. Šéf jihlavské Dukly Bedřich Ščerban přiznal, že bourání legendární arény bude nést smutně. "Jedno mi to není, ale vývoj celé společnosti nejde zastavit. "Zimák" to má za sebou, byť ho mám hrozně rád,“ přiznal.


Zřejmé je ale i to, že jihlavská Dukla bude na přechodné období hledat i dočasné domácí prostředí. Nová hala má stát v roce 2023.

ram TN.cz