Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.9. 2017 10:14
video laver cup

Publikum šílelo, výběr světa se postřílel! Legendám vstávaly vlasy

Laver Cup v Praze - den první
Zdroj: Profimedia
Laver Cup v Praze - den první

Laver Cup v Praze ukazuje kouzlo týmových soutěží. Jindy individualistický tenis má najednou úplně jinou tvář. Hvězdy se baví, legendám vstávají vlasy a výsledek nebude do poslední chvíle jasný.

Mají Šapovalov, Tiafoe nebo Isner šanci proti Federerovi s Nadalem? Na Laver Cupu ano. Formát nového klání je sice testovaný jen jeden hrací den, ale všichni už pochopili, v čem je kouzlo týmové soutěže, ve které proti sobě stojí Evropa a zbytek světa.


Ač se počítá skóre, neméně důležitá je atmosféra nejen na tribunách, ale i na lavičkách týmů. Tam na plné čáře vyhrává Výběr světa se svými kousky. Mladí šoupni baví publikum teatrálními, ale parádně zvládnutými kousky, které přichází jako reakce na povedené výměny.


„Ten zápas jsem zvládli i díky naší lavičce,“ liboval si Jack Sock, hrdina čtyřhry, při které udivoval neuvěřitelnými údery.
Pražská O2 arena se bavila právě hlavně ve večerní čtyřhře a vůbec nevadilo, že už se blíží půlnoc.


Skóre po prvním hracím dnu je sice 3:1 pro Evropu, ale zdaleka není rozhodnuto. V sobotu se totiž každý zápas hraje o 2 body a výběr světa, ač v něm nehraje Tomáš Berdych nebo Federer s Isnerem, si získal srdce publika.


Laver Cup prostě baví. Až z toho Bjornu Borgovi a i samotnému Rodu Laverovi vstávají vlasy na hlavě.

 

 

 

ram TN.cz