Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 4. 2018
Hokej Nestárnoucí bek

Legenda z Nagana se vrací: Reprezentovat bude ve 45 letech!

Darius Kasparaitis
Zdroj: Profimedia
Darius Kasparaitis

Darius Kasparaitis, jméno, které ten, kdo se zajímá alespoň trochu o hokej, moc dobře zná. Bývalý ruský reprezentant, který hrál na olympiádě v Naganu a třech dalších, se ve 45 letech vrací do národního týmu. Oblékne však dres své rodné země, tedy Litvy. Představí se na mistrovství světa divize B.

Litva nesází úplně tak na dravé mládí, ale na ostřílené mazáky. Za tento národní tým nenastoupí jen Darius Kasparaitis, ale i Dainius Zubrus. Oba hráli v NHL, kde dohromady dali přes dva tisíce startů. Zubrus si také zahrál za Rusko, ale jen na Světovém poháru 2004. To Kasparaitis se v dresu sborné představil na čtyřech olympiádách. Na rozdíl od Zubruse si ale Kasparaitis zahraje za Litvu poprvé.

 

 

Darius Kasparaitis hrál v zámoří i s Jaromírem Jágrem. Nastupovali společně v Pittsburghu a New Yorku Rangers. A mají ještě něco společného – rok narození 1972. Olympijský vítěz z roku 1992 oslaví šestačtyřicáté narozeniny sice až v říjnu, i tak je úctyhodné, že hraje hokej ve 45 letech na tak vysoké úrovni. Byť v rámci klubu působí v litevské nejvyšší úrovni, která patří mezi soutěže na velmi nízké úrovni, bude hrát na mistrovství světa divize B. To startuje už za týden.

 

Ani Zubrus už není žádný mladík. V srpnu oslaví kulaté čtyřicátiny a hokej na klubové úrovni už dva roky nehraje. Co by ale neudělal pro svou vlast.

lju TN.cz