Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2017
Po kariéře basketbalový diplomat

Legenda NBA Dennis Rodman opět v KLDR! Má tam zklidnit napětí

Dennis Rodman
Zdroj: Profimedia
Dennis Rodman

Napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou by se nedalo krájet, ale doslova řezat motorovou pilou. To není nic nového a tak není divu, že se Američané do KLDR zrovna nehrnou. Kromě bývalého hráče NBA Dennise Rodmana. Ten už zemi, kde tvrdě vládne vůdce Kim Čong-un už několikrát navštívil a tento týden tam zavítal znovu.

Bývalý špičkový americký basketbalista Dennis Rodman přiletěl znovu na návštěvu Severní Koreje. Oznámila to agentura Reuters, podle níž se v zemi zdrží pět dní. Rodman, známý svými výstředními postoji, navštívil KLDR už nejméně čtyřikrát a je jedním z mála Američanů, kteří se osobně setkali se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem.

 

Naposledy Rodman pobýval v Pchjongjangu v lednu 2014, kdy se spolu s několika svými bývalými spoluhráči předvedl i při basketbalovém zápasu. Údajně to měl být dárek Kimovi, který je prý velkým basketbalovým fanouškem.

 

Ministerstvo zahraničí USA se k Rodmanově "basketbalové diplomacii" nechce znát. O jeho nynější cestě vědělo, basketbalista ale prý není pověřen žádným oficiálním úkolem, napsala agentura Reuters.

 

Televize CNN spekuluje, že Rodman by se v KLDR mohl angažovat ve prospěch čtyř Američanů, které tamní úřady zadržují. Jeho cesta se uskutečňuje v době, kdy se vztahy mezi Washingtonem a Pchjongjangem dál výrazně zkomplikovaly kvůli opakovaným jaderným a raketovým testům severokorejského režimu.

mm, čtk TN.cz