Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 12. 2017
UFC Galavečer

Legenda Aldo znovu pokořena. Mladík Holloway je králem divize!

Max Holloway a Jose Aldo
Zdroj: Profimedia
Max Holloway a Jose Aldo

Žijeme v nové éře, „požehnané éře“, protože právě tak zní překlad označení období, jež započal jeden mladý Havajec. Max Holloway se na dnešním galavečeru nepostavil neznámé překážce. Čekala ho totiž odveta s bývalým šampionem, od kterého si v červnu, v jeho rodné domovině, titul odvezl. A pětadvacetiletý Holloway zase vyhrál!

Promrzlý Detroit přivítal dva aktuálně nejlepší zápasníky v pérové váze. Rodákům z Havaje a Brazílie zima úplně nevoní, jakmile však přijde čas na show v oktagonu, tak ovšem rázem zapomenou, kde vlastně jsou. Před začátkem měli oba zápasníci i menší deja vu, protože ještě v červnu stáli stejně proti sobě, jen s tím rozdílem, že pravým šampionem byl tehdy Aldo a nyní jím byl Holloway.

 

Aldo před zápasem prohlašoval, že uvidíme jeho starou verzi. Ta dříve ničila jednoho soupeře za druhým (díky své výbušnosti) a z části měl i pravdu. V prvním kole byl většinu času zatažený do defenzívy a nechával Maxe útočit a unavovat se. První úder dal až po minutě a půl, což byla rovnou kombinace několika tvrdých háků.

 

 

S podobnou taktikou ale na Hollowaye vyrukovat nemůžete. Max má neuvěřitelnou kondičku, oko pro načasování úderů a poslední dobou rád své soupeře provokuje. Stejně se mu to povedlo i dnes, kdy několikrát Alda vyhnal z obrany do přestřelky.

 

Aldo v prvním zápase nepoužíval kopy do nohou, což byl bod, který mu řada odborníku v posledním zápase velmi vyčítala. Nyní si dal více záležet, ale jejich počet nebyl signifikantní. Za to Holloway našel ve třetím kole cestu k vítězství. Divoké výměny, s minimálním rozestupem Maxovi sedly perfektně a Aldo byl nucen tahat za kratší provaz. Doslova několik desítek vteřin trvala finální kombinace, po které se bývalý šampion už jen motal na nohou a pro jeho příznivce se muselo jednat o opravdu bolestivý pohled.

 

 

Zápas nakonec skončil prakticky se stejným výsledkem, jako v červnu. Aldo byl donucen jít na zem, kam ho zahnaly tvrdé údery Hollowaye, a kde taky zápas dokončily. Max tímto dokázal svoje kvality a především fakt, že červnová výhra nebyla rozhodně náhoda.

 

V 25 letech se Max Holloway zapisuje mezi špičku napříč váhami a drží dech beroucí vítěznou šnůtu čítající 12 výher v řadě. Po zápase ještě trefně přirovnal zápasníky ke cupcakům: „Všichni tihle chlapi jsou cupcaci a já hledám novou příchuť. Nakonec ale mám rád všechny a taky je všechny sním," dodal.

Lukáš Zduba TN.cz