Publikováno 28. 11. 2018
sezona začíná příprava na světový pohár

Ledeckou čeká první sjezd, z třetí desítky v tréninku tragédii nedělá!

Ester Ledecká

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká už tento pátek vstoupí do Světového poháru. V kanadském Lake Louise se představí ve sjezdu, který si v tréninku vyzkoušela už v úterý.

Ledecká v úterý absolvovala úvodní trénink na páteční sjezd a s časem 1:52,69 a skončila na 26. místě. Na první Christine Scheyerovou z Rakouska ztratila přes dvě sekundy, ale tragédii z toho nedělá.

Před cestou do Lake Louise tradičně trénovala v Copper Mountain na snowboardu, v kterém je v alpských disciplínách vítězkou SP i olympijskou královnou v paralelním obřím slalomu. Proto měla přípravu na lyžích kratší než soupeřky. "Mám to trochu složitější. Nikdy nebudu mít natrénováno tolik, kolik mají ostatní lyžařky, ale snažím se, abych byla připravená. Škoda, že zima není delší," řekla Ledecká.

Ledecká přidala na instagram fotku ze své přípravy v Coloradu:

Do sezony jde v roli olympijské vítězky. "Necítím žádnou změnu," řekla a dodala: "Pro mě osobně je významnější než olympiáda vítězství ve Světovém poháru, kde jsem už potřetí v řadě vyhrála velký křišťálový glóbus ve snowboardingu. Je těžší dlouhodobě podávat stabilní výkony a držet si formu celou sezonu." dodala třiadvacetiletá závodnice.

Trénink na sjezd SP lyžařek v Lake Louise (Kanada):

1. Scheyerová (Rak.) 1:50,61, 2. Miradoliová (Fr.) -0,21, 3. Tipplerová (Rak.) -0,47, ...26. Ledecká (ČR) -2,08.