Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 9. 2018
otazníky nejistota trvá

Ledecká závody nakonec nejela. A o repre smlouvě se stále jedná

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Pro Ester Ledeckou pomalu končí jedna fáze přípravy. Tradičně na přelomu srpna a září trénuje v Chile a i letos měla v plánu jet v Jižní Americe první závody. Na ně ale nedošlo. Navíc dál není jasné, jak dopadnou jednání okolo její reprezentační smlouvy.

Agentura Sport Invest, která dvojnásobnou českou olympijskou vítězku zastupuje, oznámila na začátku září rozpory se Svazem lyžařů České republiky v bodu reprezentační smlouvy. Výkonný výbor následně navýšil částku, kterou Ester Ledecká dostane, ale ani na to zástupci úspěšné sportovkyně nekývli.

Naopak se nechal slyšet i otec lyžařky a snowboardistky Janek Ledecký a naznačil, že jeho dcera může i v případě neshod reprezentovat cizí zemi.


Mezitím Ledecká byla přihlášena Svazem lyžařů na plánované závody v Chile, jenže ty se kvůli nepřízni počasí nakonec neuskutečnily.


Dalším programem, kterého by se Ledecká podle dřívějších prohlášení chtěla zúčastnit, je úvodní závod Světového poháru ve švýcarském Söldenu, který je naplánovaný na 28. října. Jenže reprezentační smlouva podle informací TV Nova stále ještě není uzavřená. A i když byla překlenuta první událost sezony, čas se znovu krátí.


Ester Ledecká se navíc z tréninkového pobytu v Chile nevrací do Česka, ale zamíří za dalším sněhem do Kanady. Kdy dojde k setkání Ester s vedením Svazu lyžařů a zda bude úspěšné, zatím není jasné. A tím pádem ani to, zda bude Ledecká nadále reprezentovat Česko.

ram TN.cz