Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2019 17:43
Mistrovství světa Alpská kombinace

Vlhové těsně uniklo zlato, Ledecká se po slalomu smála

Ester Ledecká
Zdroj: ČTK

Ester Ledecká slalomovou část kombinace zvládla a nakonec skončila na patnáctém místě. Vítězkou se stala Švýcarka Holdenerová, která o tři tisíciny porazila Slovenku Vlhovou.

 

Mám hroznou radost, jak jsem to zvládla. Myslím, že to je dobrý výsledek," řekla Ledecká, kterou čeká v sobotu volno a v neděli sjezd.

 

Holdenerová svedla o zlato dramatický souboj se slovenskou slalomářkou Petrou Vlhovou a porazila ji o pouhé tři setiny sekundy. Slovensko nicméně slaví historicky první individuální medaili z MS. Bronz vybojovala Norka Ragnhild Mowinckelová, jež ze stupňů vítězů odsunula nejrychlejší sjezdařku Ramonu Siebenhoferovou z Rakouska.
 

Pauláthová, 17. z olympijské kombinace v Koreji, měla respekt ze sjezdu a především ze skoků. "Měla jsem z toho stres celou noc, skoro jsem nespala. Ptám se všech trenérů a závodníků, co mám dělat, abych neletěla na patky. Ale jak se leknu uprostřed, tak se postavím a odstředivka mě tlačí dozadu a já letím hůř. Prostě jsem se to nenaučila a už se těším na slalom. Taky jsem ho letos moc nezajezdila, asi tak šestkrát, ale rozhodně se v něm cítím líp než ve sjezdu," řekla.
 

Jenže ani slalom se jí moc nepovedl, zajela 22. čas, zatímco specialistka na rychlost Ledecká patnáctý.
 

Holdenerová je pravděpodobně poslední mistryní světa v této disciplíně, v níž se na MS závodilo poprvé v roce 1932. Kombinace by totiž měla z programu na velkých akcích zmizet. Další z favoritek Mikaela Shiffrinová si po zlatu v super-G dopřála pauzu a soustředí se na obří slalom i slalom speciál.

 

 

 

 

hp ČTK