Publikováno 30. 11. 2018
lyžování Světový pohár

Ledecká dokončila první sjezd sezony! V Kanadě dojela pro body

Ester Ledecká

Překvapivá olympijská vítězka v superobřím slalomu Ester Ledecká zahájila lyžařskou sezonu 21. místem ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise. Třiadvacetiletá Češka zaostala o 2,41 vteřiny za premiérovou vítězkou v SP Rakušankou Nicole Schmidhoferovou.

Druhá skončila první startující Švýcarka Michelle Gisinová, která dlouho vedla, ale úřadující mistryně světa v super-G Schmidhoferová ji porazila o 15 setin. Třetí místo vybojovala nadějná dvaadvacetiletá Němka Kira Weidleová.

Ledecká vyjela na ledovatou tříkilometrovou trať v jedenáctistupňovém mrazu dvanáctá. V první části dosáhla na měřeném úseku rychlosti 129,22 km/h, přičemž soupeřky se dostávaly přes stotřicítku. V technické pasáži chybovala, což se projevilo v plošší části, a po projetí cílem figurovala na devátém místě. Nakonec klesla na konečné 21. místo, stejný čas zajela i Italka Elena Curtoniová.

Před rokem si svěřenkyně bratrů Tomáše a Ondřeje Bankových vyjela v Kanadě sedmým místem ve sjezdu nejlepší pohárový výsledek lyžařské kariéry. V sobotu má Ledecká šanci se ve sjezdu zlepšit, v neděli se pojede superobří slalom.