Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.1. 2016 16:05
šikovná holka univerzálka

Superžena Ester Ledecká: Prkno vyměnila za lyže a všichni zírali

Ester Ledecká
Zdroj: facebook.com

Ester Ledecká opět dokázala, že cit pro sjezdovku má a je jí v podstatě jedno, co si připne na nohy. Ve sjezdu Evropském poháru v alpském lyžování zajela v rakouském Altenmarktu skvělou osmou příčku! V průběžném pořadí disciplíny jí patří třináctá pozice.

V rámci přípravy na snowboard si Ledecká opět vyzkoušela alpské lyžování a udělala dobře. Poprvé v sezoně se postavila na lyže a postarala se o skvělé výsledky. V rakouském Altenmarktu jela tři sjezdy Evropského poháru a dokázala se umístit v TOP 10. V prvním závodě brala body za 28. místo, což je skvělý výsledek, ale ne pro Ester Ledeckou. Byl to totiž její první závod na lyžích po dlouhé době. Druhý závod už ale vypadal úplně jinak.

 

Ester Ledecká
Zdroj: facebook.com V cíli Ester Ledecká nevěřila vlastním očím a smála se od ucha k uchu.

 

Přestože startovala s číslem 58 a musela se proto vypořádat s rozbitou tratí od závodnic, které jely před ní, dokázala zajet lépe než většina sjezdařek a brala skvělé osmé místo. O den později pak Ledecká přidala ještě 12. místo.

 

Ledecká se věnuje především snowboardu, na kterém dosáhla v paralelním slalomu až na titul mistryně světa. Ve své kariéře dokázala už vyhrát na snowboardu několik závodů Světového poháru a účastnila se i olympijských her v Soči (6. a 7. místo).

 

 

Ester Ledeckou čeká už 23. ledna závod Světového poháru zase v paralelním obřím slalomu ve slovinské Rogle, kde dokázala vyhrát svůj první Světový pohár v kariéře (2014).  

mm TN.cz
Reklama

 

Reklama