Publikováno 5. 12. 2018
světový pohár rozhodla se

Ledecká pojede i superobří slalom! Pak už přijde snowboard

Ester Ledecká

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká nastoupí v sobotu k superobřímu slalomu Světového poháru v alpském lyžování ve Svatém Mořici. Poté už se však přeorientuje na snowboard.

Ledecká začala Světový pohár minulý týden v kanadském Lake Louis, kde ve sjezdu dojela na 21. a v super-G na 27. místě.

Jak se později ukázalo, v závodech ji limitovala nedávná operace ruky, kterou si zlomila při tréninku. "Máme pořád co dohánět. Je spousta věcí, které chceme do příště zlepšit a budu na nich pracovat. Myslím si ale, že je sezona dobře vykopnutá," uvedla Ledecká v tiskové zprávě.

Třiadvacetiletá závodnice pak uvažovala, že odjede testovat snowboardy, ale nakonec se rozhodla pro závodění na lyžích. "Jsem teď rozjetá z Lake Louise. Mám lyžařský blok, tak nám připadalo dobré, že v něm budu pokračovat. Myslím, že je teď správné pokračovat v tom, co máme rozjeté na lyžích," uvedla olympijská vítězka v super-G a paralelním obřím slalomu na snowboardu.

Loni skončila ve Svatém Mořici v superobřím slalomu SP až na 44. místě, na mistrovství světa tam v únoru 2017 dojela ve stejné disciplíně devětadvacátá.

Na snowboard se pak přesune od neděle a bude se připravoval na 13. prosinec, kdy bude ve Světovém poháru startovat závod v Carezze. O dva dny později ji čeká další závod v Cortině d'Ampezzo. "Bude makačka se pak přehodit na snowboard, ale doufám, že všechno zvládneme tak, jak si naplánujeme," řekla Ledecká,.