Publikováno 12. 2. 2018
zoh 2018 musí si počkat

Ledecká obří slalom nepojede, závod byl kvůli počasí odložen!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Obří slalom žen na olympijských hrách v Pchjongčchangu se dnes kvůli silnému větru neuskutečnil, pořadatelé závod stejně jako v neděli mužský sjezd přeložili na čtvrtek. Na trať v Jongpchjongu se měla postavit i čtveřice českých reprezentantek včetně Ester Ledecké.

Pro Ledeckou, která může jako první v historii závodit na olympiádě na lyžích i na snowboardu, to měl být první start na hrách v Koreji. Vedle obřího slalomu by měla jet ještě super-G. Na prkně bude favoritkou paralelního obřího slalomu.

 

 

"Od rána bylo jasný, ze je něco ve vzduchu. Ukázalo se, ze to byli drobnější Korejci, kteří se nestihli zakotvit," glosovala odložení závodu Ledecká. Litovala snowboardistky, které nakonec musely závodit.

 

"Přitom slopestyle je nebezpečný i v bezvětří. Takže plavaly vzduchem nakonec i snowboardačky. Chtělo se mi jít za ně stávkovat! Přivázat se k zábradlí navzdory větru a minus 20 stupňům," řekla Ledecká. Nadále věří, že všechny své plánované starty zvládne. "Vzhledem k předpovědím se ale asi poohlídnu po nějakém sportu v hale," dodala.

 

Spolu s Ledeckou měly do obřího slalomu nastoupit Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská a Gabriela Capová. "Asi to bylo správné rozhodnutí, protože podmínky byly přísné," poukázala Pauláthová na vichr a pocitový mráz -29 stupňů Celsia.

 

"Teplota ještě OK, to se svlíkneš a jedeš, ale brány ležely, takže by to nebylo regulérní. Bylo by to nefér a hlavně nebezpečné, protože jsou na trati hupy, a jak se udělá jakoby tornádo, tak není vidět, kam se jede. Člověk musí zastavit, jinak se zabije," řekla.

 

V dějišti her velmi silně fouká už druhý den a alpští lyžaři ještě nedostali šanci závodit o medaile. Ve čtvrtek by se teď měly rozdávat hned dvě sady. Start prvního kola ženského obřího slalomu je naplánován na 1:30 SEČ, druhé začne v 5:15, sjezd mužů bude odstartován ve 3:00. Dva lyžařské olympijské závody v jeden den se jely naposledy v Turíně 2006, kdy přišly na řadu obří slalom mužů a super-G žen.

 

V úterý je na programu kombinace mužů, ve středu mají závodit slalomářky.

mm ČTK