Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 3. 2018
Super-g Světový pohár

Ester Ledecká nedokončila super-G: Má mít i zdravotní problém!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká nedokončila závod Super-G ve švédském Aare a tak se olympijský úspěch neopakuje. V horní části trati chybovala a podle nejaktuálnějších informací by měla mít nespecifikovaný zdravotní problém. Závod vyhrála Sofia Goggiová z Itálie.

Olympijská vítězka Ester Ledecká superobří slalom ve finále Světového poháru v Aare nedokončila. Minula branku bezprostředně po prvním mezičase. Malý křišťálový glóbus za výhru v hodnocení disciplíny obhájila bronzová olympijská medailistka Tina Weiratherová, která dnes skončila šestá. Zvítězila Italka Sofia Goggiaová.

 

 

Kvůli větru byl superobří slalom zkrácen zhruba o 300 metrů, rozmary počasí si vynutily také odložení začátku závodu o 15 minut. Ledecká, která si právo startu vybojovala šokujícím triumfem na olympiádě, jela jako poslední se startovním číslem 26. Na prvním mezičase ztrácela na vedoucí Goggiaovou jen devět setin, ale pak vyjela z trati. Trenér Tomáš Bank v rozhovoru po závodě řekl, že příčinou jejího výpadku mohl být problém se zády. 

 

Goggiaová zvítězila o 32 setin sekundy před Němkou Viktorií Rebensburgovou. Třetí skončila Američanka Lindsey Vonnová. Vedoucí žena disciplíny Weiratherová na vítěznou Italku ztratila více než sekundu a k pódiu měla tentokrát daleko. Její jediná konkurentka v boji o malý glóbus Lara Gutová ze Švýcarska ale krátce po startu upadla a dnes vůbec nebodovala.

lju, ČTK TN.cz